Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Darinka čekala zimu, ale ono přišlo jaro!

Těšíte se na další osudy zachráněné fenky Darinky? A víte, co je nového? Pokroky jsou zřejmé, ale v uplynulém období přibrzdily další socializaci a zážitky z venku velké mrazy. Takže tentokrát jen krátce…


Darinka čekala zimu, ale ono přišlo jaro!
Zuzana Pešková 1.4.2018 1843x Útulky

Tak už tu máme březen. Darinka čekala zimu, ale mezi tím přišlo jaro. Její láska ke sněhu nebyla v letošním roce dostatečně naplněna, nicméně mrazů jsme si užili dost, ale ten nedělal radost ani Darince, ani ostatním psím holkám, natož nám. Není se co divit, v takovém počasí by se z vyhřátého bytečku nechtělo nikomu. Samozřejmě jsme tedy omezili i vycházky do přírody. Vypadalo to tak, že jsme z gauče rychle pospíchali ven se vyčůrat, a z venku zase honem rychle zpátky na gauč a do tepla.

Psi nebo hyeny?

darinka Ovšem postupné začleňování Darinky do běžného života pokračuje stále směrem dopředu. Vítací manévry připomínají již tornádo a ještě nutno také zmínit, že se k nim také přidaly srdceryvné scény při našem příchodu domů. Někdy to až vypadá, že máme v baráku smečku hyen. Zvukové projevy Darinky jsou naprosto shodné s hlasovým projevem hyen, a s upřímností mohu konstatovat, že je jediné štěstí, že bydlíme ve svém vlastním domě.  Podotknu ale, že i z tohoto zvukového projevu mám nesmírnou radost.

Fenky měly narozeniny!darinka 

I přes třeskuté mrazy, kdy se nedalo téměř nikam chodit, jsme se nenudili. Konec února a začátek března jsme prožívali ve víru narozeninových oslav. Naše tři psí holčičky v tomto období oslavily narozeniny, každá z nich samozřejmě obdržela narozeninový dárek a nemalou řádku pus. Trošku úsměvné je, ale to asi u každé psí rodiny, že se psí oslavy prožívají intenzivněji než ty lidské. Každá psí holčička dostala darem plyšovou hračku, a protože striktně respektujeme potravinovou alergii, tak se všechny oslavy tak obešly bez různých dobrot a pamlsků.

A jak zní to staré české pořekadlo? Březen, za kamna vlezem! A my tam ještě zůstaneme! A v dubnu na přečtenou…

Foto: Jana Kristková

Nezapomínejme, prosím, pomáhat těm, kteří to potřebují, a hlavně těm, kteří sami pomáhají ostatním! Určitě si to zaslouží i organizace „Galgo v nouzi“ v čele s Magdou Urbíkovou a Ladislavem Lacinou. Věřte, že i malá částka může být velkým darem a obrovskou pomocí, když se takových drobných příspěvků ve finále sejde více. Číslo transparentního účtu 2300224662/2010

 

Kam dál ...