Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Daisy zase v kotci! A už pošesté!

Najde nádherná německá ovčanda Daisy konečně trvalý a milující nový domov? Netoužíte třeba právě vy po takové skvělé parťačce a ochránkyni? Podívejte se na ten oddaný pohled, ten mluví za vše! Co říkáte, dáte jí šanci znovu začít?


Daisy zase v kotci! A už pošesté!
Radek Anděl 8.10.2018 779x Útulky
Celkem 25 článků z rubriky: Útulky

Krásnou, oddanou a milující fenku německého ovčáka Daisy už pošesté opustil její majitel a opět se tedy vrátila do útulkového kotce. Tohle si žádné zvíře nezaslouží! Pokusme se jí tedy společně pomoci najít nový, ale už ten opravdový a stálý domov. Určitě existuje rodina, která si ji na první pohled zamiluje. A nejste to náhodou zrovna vy?

Smutný osud

daisy Daisy je přibližně pětiletá tmavě vlkošedá fenka německého ovčáka bez PP. Je čipovaná, očkovaná, odčervená a kastrovaná.

Než se dostala do útulku nepoznala nic moc pěkného. Žila na řetězu u boudy, krmená byla jen občas rohlíkem s vodou. Když přišel toulavý pes, v době, kdy hárala, tak měla štěňátka. Až v útulku poznala, co je kvalitní strava, láska člověka, procházky a jejím štěňátkům našli nové domovy. I s útulkem vystřídala celkem sedm majitelů, první paní utíkala ze zahrady, druzí přišli o práci a bydlení a ti zbývající jí vrátili zpět do útulku z důvodu, že se rozešli se svým partnerem a ani jeden z nich se pak už o ni nechtěl starat.

Jaká vlastně Daisy je?

daisy Fenka se projevuje jako obrovský mazel, který je vděčný za každé pohlazení od svého páníčka, dlouhé mazlení a hlazení od cizích nemusí. Lidi má ale ráda a je velmi zvědavá. Svého člověka si hlídá, nevzdaluje se od něj a je mu věrná. S dětmi na veřejnosti problémy nemá, ale ve společné domácnosti s nimi nikdy nežila. Miluje balonky a hračky, ráda aportuje a také se s chutí přetahuje o provaz s jiným psem. Se psy je snášenlivá, ale feny příliš nemusí. Koček v domácnosti si nevšímá, avšak venku je prohání. Neútočí ani na koně, bere je spíš jako kamarády ke hraní.

Co všechno umí?

daisy Na vodítku je tahavá, avšak na volno poslušná. V klidném prostředí zvládá povely „sedni“, „lehni“, „pac“, „ke mně“, „čekej“, „neskákej“, „hop – skoč“ a „štěkej“ .  Umí jezdit MHD i autem. Je zvyklá bydlet v bytě a spát s páníčkem v ložnici, je tichá a čistotná. Nebojí se ohňostrojů, petard nebo bouřek ani doma, ani venku.

Miluje mladé ženy a může se na ně fixovat, hlídat je, případně žárlit na dalšího psího člena smečky. To hlavně pokud nemá dostatečné pracovní vyžití a vedení. Né nadarmo se říká, že utahaný pes = hodný pes.

Ke komu se hodí?

daisy Daisy potřebuje pracovat.  Není to žádný povaleč! Nějakou dobu dělala záchranařinu. Její nový majitel by měl být akční a měl by na ni mít čas a chuť s ní navštěvovat cvičiště. Jeho ideální věk by měl být přes čtyřicet let, aby měl již jasno ve svých partnerských vztazích a prioritách a Daisy zase neopustil. Je vhodná do bytu, či k domku s dobře oplocenou zahrádkou. Nesmí ale na zahradě zůstávat sama, jinak utíká. Po dobu, kdy je majitel v práci, musí být zabezpečená v kotci nebo ponechána vevnitř.

Dáte Daisy šanci?

daisy Pokud jste se do Daisy na první pohled zamilovali a vše řádně promysleli, tak příliš neváhejte a obraťte se na Miniazyl Voříškov (www.voriskov.cz, https://www.facebook.com/voriskov/), kde se momentálně nachází. Bližší informace naleznete pod tímto odkazem ZDE nebo na telefonním čísle Anežky Jedličkové 723 149 929.

Foto: archiv Miniazylu Voříškov