Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Co přinese rok 2020?

Zajímalo by vás, co chystají nebo plánují některé kynologické ikony v následujícím roce? I my jsme byli zvědaví, tak jsme jim položili jednu stejnou otázku. A vy si můžete právě teď přečíst, jak nám pár z nich odpovědělo…


Co přinese rok 2020?
red. 31.12.2019 2426x Zima, Vánoce a Silvestr 2019

Magický rok 2020 už opravdu mohutně klepe na dveře, které my za několik málo hodin otevřeme a budeme kráčet vstříc novým výzvám, zážitkům a také si budeme dávat nejrůznější předsevzetí. Někteří z nás plánují dopředu, jiní vše řeší až podle situace za pochodu. Co je lepší, těžko říci. My každopádně nyní společně poodhalíme plány vám všem velmi dobře známých osobností z toho našeho pejskařského světa.

Zeptali jsme se:

„Vy patříte v pejskařském světě mezi poměrně známé osoby. Podělil/a byste se s námi o své kynologické plány na rok 2020?“

Nastávající rok bude opravdu bohatý!

Co přinese rok 2020?

Mé současné kynologické plány jsou spojeny především s naší trenérskou školou Jiří Ščučka – Animal Training Academy. Nastávající rok bude v tomto směru opravdu bohatý. V roce 2020 otevíráme v České republice a Polsku dohromady šest tříd. Dva první stupně, tři druhé a jeden třetí.

Po letošní velmi úspěšné spolupráci s policií ČR Krajským ředitelstvím Moravskoslezského kraje se rýsuje zahájení spolupráce také s Horskou službou ČR, HZS ČR a Vojenskou policií Polské armády.

V květnu jsem pak pozvaný jako přednášející na setkání absolventů Bart a Michael Bellon  NePoPo®Training School konané v Německu, což je pro mne velká čest a velice se na tuto jedinečnou událost těším.

Rádi bychom také zvládli zorganizovat několik seminářů a zájemci se mohou těšit i na naše tradiční letní kurzy.

A určitě se společně setkáme na „Obranářském speciálu” SKP Ostrava ve Studénce. Je toho tedy opravdu hodně, na co se v tom novém roce 2020 budeme těšit.

Ještě bych moc rád využil této příležitosti a popřál celé redakci a všem vašim čtenářům úspěšné vykročení do nového roku, hodně štěstí a společných chvil s našimi čtyřnohými kamarády.

Jiří Ščučka

Animal Training Academy


 


 

Mé plány na další rok se dají shrnout do tří oblastí...

Co přinese rok 2020?

Co se týká mých (nejen) kynologických plánů pro příští rok, daly by se shrnout do tří hlavních oblastí:

  1. Vzhledem k tomu, že se výrazně zlepšily mé možnosti v oblasti mobility, rád bych své tréninky a semináře rozšířil kromě Chomutova a Prahy také na další místa v republice, plánuji tedy více výjezdních akcí.
  2. Koncem roku jsem zahájil spolupráci s útulkem Anidef Žim, kde se věnuji jak práci s problémovým chováním přímo u psů v péči útulku, tak i vzdělávání personálu. V příštím roce plánujeme v místě útulku uspořádat vzdělávací akce, tzn. teoretické přednášky a praktické tréninky především pro nové osvojitele i stávající majitele psů z útulku.
  3. Po celou dobu mého působení v oblasti tréninku zvířat mě vždy zajímalo využití znalostí z tohoto oboru i v jiných oblastech lidské činnosti, zejména motivace a vzdělávání lidí. V průběhu tohoto roku jsem měl možnost zúčastnit se pilotní fáze projektu, který tento přesah využívá. V roce 2020 bych v této činnosti rád pokračoval. Prozatím bohužel nemohu prozradit víc, ale doufám, že časem získám povolení o těchto aktivitách publikovat a seznámit s nimi veřejnost.

Jakub Beran

Trenér psů

 


 

 

Nedělám skoky, ale kroky...

Co přinese rok 2020?

Tato otázka mě donutila se zamyslet nad tím, zda něco takového skutečně mám. Je to docela zajímavé, ale zdá se, že žiju v kynologické přítomnosti. Nedělám skoky, ale kroky. Neplánuji dlouhodobě zejména proto, abych sám sebe nedostával pod tlak.  Nicméně mám tu v současné době dvě feny, jednu jsem si vzal v březnu, byl jí rok a půl, složil jsem s ní BH-VT, ZVV1, IGP1, dále jsem jí uchovnil s bonitačním kódem 5JV1P. Chovatelka by ji chtěla nechat nakrýt a vzhledem k tomu, že já už nechovám, tak půjde na ten vrh „domů“, a pak záleží, kdy se vrátí.  Druhou jsem jako tříměsíční přivezl 2. listopadu a nyní ji socializuji a připravuji do života. Všechno má před sebou. Zatím zejména rozšiřuji její orientační reflex a učím ji poznávat svět. Pokud všechno půjde tak, jak má, tak bych na podzim chtěl složit nějaké zkoušky. Také si nejsem zcela jistý, zda jsem na tu otázku odpověděl. Protože můj život je o tom, co přináší, moje vize a motivace jsou dlouhodobé, ale snažím se, aby byly reálné. Nejde přeci o mě, ale o mého přítele a parťáka a ten má také nárok na prostor k realizaci. Přeji všem, ať dosáhnou cíle svého snažení v příštím roce, ale je dobré si uvědomit, že na to nejsme sami. Vedle nás je živá bytost a nemělo by to být na její úkor. Zájem víc zvyšuje nedostatek a reakce na stresové situace a dobu jejich odeznění je dobré zkoušet a poznávat mimo cvičák, abychom potom měli na čem stavět.    

Pavel Beer st.

Autor mnoha skvělých článků na eCanis,
úspěšný trenér, psovod sportovní kynologie – pachové práce   


 


 

Mám rád TART, ale občas si odskočím jinam!

Co přinese rok 2020?

Děkuji, to si úplně nemyslím (smích). U mě je to jednoduché. Chci se zúčastnit TARTových mistrovství a to jak v Mělníce, tak i obranařiny a stopařiny u Honzy Dubového. Dále doufám, že se zúčastním výběrových závodů IGP FH, na které jezdím také velice rád a v neposlední řadě bych velice rád zapracoval na vybroušení ZVV3, ale uvidíme. Jinak se sem tam někde vyskytnu podle toho, jak se domluvím s ostatními psovody. Moje základní organizace je v Dolním Žandově (bude ale změna názvu, protože jsme se přestěhovali do Krásného u Tří Seker).

Petr Zifčák

Mistr všestranných SKS TART 2019


 


 

Chystám spoustu novinek!        

Co přinese rok 2020?

Moje kynologie, to jsou hlavně semináře, praktické lekce a hromada práce nejen se psy, ale i s lidmi, kteří k nim patří. Kromě svých tradičních věcí bych chtěl v roce 2020 začít s novinkami, co by bavily mě i klienty. Takže chci pořádně rozjet tzv. kozokempy, kde si člověk nejprve dopoledne cvičí klikr trénink na kozách a díky tomu pozná své případné chyby, aby pak tohle poznání zúročil odpoledne při cvičení se svým psem. Krom koz by měly být příští rok k dispozici už i lamy, na což se moc těším. Chci udělat víc běhů a stylů letních táborů s různými zaměřeními od agrese a strach přes komunikaci se psem na různých úrovních, rozjet webináře v češtině a angličtině, asi začnu psát nějakou menší knížku, točit videa... Prostě plánů je hodně a budou zveřejněny na webu www.treninkjerozhovor.cz. No, a krom všech těch akcí se budu těšit i z normálního soužití se svými fenkami SBT Rozárkou a Verunkou.

Franta Šusta

Trenér zvířat


 


 

Lidi a psi mne stále baví!

Co přinese rok 2020?

Moc plánů na rok 2020 nemám. Těším se na Soutěž Šampion šampionů a na výstavy, na kterých mám posuzovat a nejen na ně. Přiznám se, že nejvíc mě těší výstavy klubové a speciální a také krajské a oblastní. Možná nejsou tak slavnostní jako výstavy vyššího typu, je na nich ale příjemnější atmosféra.

V rámci ČMKU se chystají dvě velké akce a to Setkání rozhodčích pro posuzování exteriéru psů a Setkání zástupců chovatelských klubů. Budou mít samozřejmě svůj program, ale za neméně důležité považuji to, že skýtají možnost potkat se s přáteli a pobavit se o věcech, na které na výstavách a zkouškách nebývá čas.

Zapomenout bych asi neměla na svoji profesi a na LABVET. Mám už nějaký věk a tak „do práce“ chodím jen v pondělí a v úterý a občas sloužím sobotu. Stále mě to ale baví a ráda se potkávám s čtyřnohými i dvounohými klienty a v případě těch čtyřnohých se vůbec nemusí jednat jen o psy s průkazem původu. Jsou případy, na které se moc netěším. Jsou věci smutné v životě psím i lidském a velmi soucítím s těmi, kdo se po dlouhých letech se svým psem musí rozloučit. Mám to několikrát za sebou a vím, jaké to je. Vždy ale mám radost, když za nějakou dobu takový majitel dorazí na očkování s novým štěnětem.

Pokud mohu, ráda bych využila této příležitosti a popřála majitelům psů a jejich čtyřnohým společníkům vše nejlepší v roce 2020. Hlavně zdraví a pohodu. Sobě bych přála, abych nemusela jako tisková mluvčí ČMKU v médiích řešit problémy pso-lidských vztahů.

Bc. Vladimíra Tichá

Tisková mluvčí ČMKU
Mezinárodní rozhodčí z exteriéru
Laborantka klinické laboratoře Labvet
Hlavní poradkyně chovu Klubu chovatelů teriérů

 

Foto: archiv dotazovaných,
Ůvodní foto: Nikola Kovářová

Doporučujeme z našeho e-shopu
Novinka
Sušené krůtí krky
ZB000462
od 20
Novinka
Sušené hovězí plíce
ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce
ZB000453
od 26
Legendy československé kynologie
Skladem
ZB000002
od 129
Novinka
Obojek SOFTY
Vyberte barvu
Obojek SOFTY
ZB000096
od 0
Kam dál ...