Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Co by měla obsahovat lékárnička pro psy?

Letní dny se nám už blíží a s nimi i čas dovolených. Co s sebou na výlety a jak se sbalit na dlouhé treky do hor? Každý to má jinak! Dokonce i povinná výbava u každého vypadá jinak, avšak lékárničku bychom s sebou měli mít všichni. I pes...


Co by měla obsahovat lékárnička pro psy?
Bc. Kateřina Šponarová 3.6.2019 5693x První pomoc u psů

Toť zapeklitá, ale nikoliv zbytečná otázka. I náš čtyřnohý parťák si zaslouží, aby o něj bylo v případě potřeby dobře postaráno. A kde takovou nezbytnou věc seženeme a jaké jsou možnosti? To vše se dozvíte na následujících řádcích...

Co by měla obsahovat lékárnička pro psy?

Obsah lékárniček pro naše psí kamarády bychom měli volit dle délky výletu. V případě, že se chystáme na jednodenní kratší trasy, pak nám úplně postačí malá lékárnička. Velkou rozšířenou variantu bychom však měli vozit v autě, mít doma po ruce a v případě vícedenních výletů či přechodů hor bychom ji měli mít jako součást výbavy v batohu.

Co by měla obsahovat lékárnička pro psy?

Malá lékárnička by měla obsahovat obvazový materiál (dlouhotažné bavlněné obvazy), metrovou vatu, kompresní gázy, adhezivní obvaz, dezinfekci či hypermangan, nůžky. Když máme psa alergika, neměli bychom opomenout ani antihistaminika, která mu mnohdy mohou zachránit i život.

Rozšířená verze lékárničky by měla obsahovat výše zmíněné a dále teploměr, háčky na klíšťata, metrovou náplast, stříkačku na podání léků, peroxid vodíku, fenistil kapky nebo jiná antihistaminika, smectu, fyziologický roztok, rukavice. V případě, že plánujeme přechod hor nebo výlet mimo civilizaci, doporučujeme mít v lékárničce i hliníkovou dlahu a termofolii.

Co by měla obsahovat lékárnička pro psy?

Štěstí přeje připraveným!

Vybavení takových lékárniček jistě oceníte i v případě zranění člověka, nejen psa. Kdo ještě nemáte lékárničku pro psa, můžete si ji objednávat na webu První pomoc psa. V nabídce najdete malou lékárničku, kterou můžete připnout na batoh či opasek a samozřejmě také velkou lékárničku. Štěstí přeje připraveným! Za tým První pomoc psa vám přejeme krásné léto bez úrazů!

 

Foto: archiv První pomoc psa

https://prvnipomocpsa.cz/

Co by měla obsahovat lékárnička pro psy?

Termín seminářů:

15. 6. Plzeň
29. 9. Praha
16. 11. Praha
17. 11. Praha

Kam dál ...