Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Čím vším může šokovat zájemce o štěně … aneb Má se chovatel smát nebo spíš plakat? 6. díl

Víte, že na jaře zcela logicky napříč všemi plemeny stoupá zájem o štěňátka? Je to vzhledem k tomuto ročnímu období celkem pochopitelné a právě z tohoto důvodu bychom vás opět rádi „pobavili“ další porcí historek ze života některých chovatelů.


Čím vším může šokovat zájemce o štěně … aneb Má se chovatel smát nebo spíš plakat? 6. díl
Michaela Weidnerová 16.4.2019 18786x Věřte - nevěřte

Krátké příběhy a neuvěřitelné reakce, které píše sám život. I kdyby se totiž člověk snažil sebevíc, tohle prostě hned tak nevymyslí. Třeba štěně velkého pracovního plemene pro osmdesátníka? Nebo snaha udělat ze psa vegetariána? Pokud tedy také patříte mezi chovatele, buďte stále ve střehu…

Reakce na inzerci štěňat…

Čím vším může šokovat zájemce o štěně … aneb Má se chovatel smát nebo spíš plakat? 6. díl

Nedávno jsem si na jeden náš inzertní server zadala nabídku na štěňátka, která by se měla v dohledné době narodit. Kupodivu jsem ani nemusela čekat příliš dlouho a začaly chodit první odpovědi. A některé stály opravdu za to:

 

Dobrý večer, měl bych zájem.

jméno@xy.cz


 

Kolik stojí? (Tentokrát si všimněte i absence jakéhokoliv oslovení a o podpisu ani nemluvě.)


 

Dobrý den,

do budoucna plánujeme s manželkou také odchovávat štěňátka, a proto bychom si od vás rádi koupili psa a fenu. Ještě by nás zajímalo, zda budou v době odběru také očkovaní. Kdy se můžeme přijet podívat?

S pozdravem

XY


 

Dobré odpoledne,

sháníme štěně vašeho plemene a chci se zeptat, jestli v době našich dovolených zajišťujete zdarma i jeho hlídání. Jezdíme totiž několikrát do roka do zahraničí a do žádného hotelu psa rozhodně dávat nebudeme.

pipinka@xy.cz


 

A schválně můžete hádat, kolika z těchto „také zájemců“ jsem na jejich e-mail odpověděla…

Chceme nové štěně…           

Čím vším může šokovat zájemce o štěně … aneb Má se chovatel smát nebo spíš plakat? 6. díl

Zájemce:

Dobrý den,

vy prodáváte štěňata bearded kolií, že jo? Měl bych o jedno zájem. Víte, my jsme si asi před rokem pořídili chodského psa, ale ten nám prostě nevyhovuje. To se fakt nedá, vůbec neposlouchá. Takže ho teď prodáme a koupili bychom si od vás. Co myslíte, byl by lepší pes nebo fena?

Chovatel jen hořce polkl:

Prosím?

Dárek k narozeninám…

Čím vším může šokovat zájemce o štěně … aneb Má se chovatel smát nebo spíš plakat? 6. díl

Zájemce:

Dobrý den,

volám na inzerát na štěňata velkých kníračů. Rád bych jednoho pořídil pro svého otce jako překvapení k narozeninám. Žije sám a potřebuje k domu hlídače. Nebojte se, zkušenosti se psy má. Na vojně byl u psovodů.

Chovatelka:

A kolik je tatínkovi let?

Zájemce:

Na jaře mu bude osmdesát.

Chovatelka:

A myslíte si, že je to zrovna dobrý nápad? Nestačilo by vašemu otci nějaké menší plemeno nebo třeba starší pejsek z útulku? Velký knírač totiž potřebuje hodně pohybu a také důkladně zaměstnat nejen fyzicky, ale i psychicky. A co kdyby se nedej bože s tatínkem něco stalo?

Zájemce:

To není žádný problém. Já bydlím o dvě ulice vedle a o všechno se postarám. Když bude potřeba, tak psa srovnám. A navíc táta má u baráku velkou zahradu, na které se vyběhá, až ho to bude mrzet.

Chovatelka:

Nezlobte se, ale to se opravdu nedomluvíme.     

My jsme ale vegetariáni!

Čím vším může šokovat zájemce o štěně … aneb Má se chovatel smát nebo spíš plakat? 6. díl

Po celkem příjemném úvodním rozhovoru se zájemci o štěňátka, kteří vyhlíželi celkem rozumně, přišla na řadu i otázka ohledně vhodného krmení.

Chovatel:

Je velmi důležité si také uvědomit, že základem spokojeného a především zdravého života psa je i kvalitní krmení. V naší chovatelské stanici krmíme syrovou stravou, která se skládá z masa, vnitřností, kostí, ovoce, zeleniny a různých příloh včetně minerálních doplňků.

Zájemce:

No, to jste se asi zbláznil! My jsme vegetariáni a já na maso v žádném případě sahat nebudu! Fuj!

Chovatel (stále ještě klidný):

Ano, respektuji, že tento způsob stravy nemusí každému vyhovovat. Dá se to řešit i komerční granulovanou stravou nebo zdravější variantou granulí lisovaných za studena. Jen ze začátku by bylo dobré štěněti jídelníček příliš neměnit, aby toho na něj nebylo moc.

Zájemce:

A v těch granulích je také maso?

Chovatel:

Ano, samozřejmě. Pes sice není jen pouhý masožravec, ale masová složka v jeho potravě být zastoupená prostě musí.

Zájemce:

No, to mi nevyprávějte. Maso je prostě nezdravé. My ho doma nejíme vůbec a také žijeme. Však on si zvykne…

 

Ilustrační foto: archiv redakce, Jitka Metličková

Máte i vy nějakou podobnou zkušenost se zájemcem o štěňátko a rádi byste se o ni podělili s ostatními? Tak neváhejte a napište nám na redakce@ecanis.cz! Jména nikoho ze zúčastněných uvádět nebudeme.

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->