Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Brita Sedmá ze Sedmýho vrhu

Znáte facebookovou stránku Zůza storky? Že ne? Tak to o moc přicházíte, tudíž to teď společně napravíme, protože trocha humoru a nadsázky je to pravé ořechové právě na Silvestra. Takže milí čtenáři, právě nyní – ZŮZA STORKY POTŘETÍ!


Brita Sedmá ze Sedmýho vrhu
Zůza storky 31.12.2018 1749x Silvestr 2018

Chceme si kopit štěne vlčáka. Tož jako poptali sme se po okolí, aj na cvičáku, esik by nám jako něco nedoporučili. Nějakýho chovatela. Ale je to težký rozhodování, bo každé radí jinak. Jedni s PP jedni bez PP.

Na cvičáku radili věčino s PP.

Brita Sedmá ze Sedmýho vrhu

Dali mě seznam stránek na internetě, gde zrovna majo štěnata vlčáků. Tak sem se divala a volala, ale to je pro mě zbytečný vyhodit deset tisíc za psa, dyž s nim nechcu na vystavu. Chcu ho jako kamarada a partáka, nepotřebuji šampiona, ani nechcu dělat to jejich slavný IPO. To je strasný, jak ten pes na vas furt čumi, že se ani nedívá, kam de a pak vrazí do zdi nebo třá spadne do kanálu… Taky ty jejich prdele. Chcu normálního vlčáka, jak měl děda u pohraniční stráže. Aby byl hezké a měl dobro povahu. Taky by měl hlídat a byt trochu vostré. Ne žádné gaučák a ípák, to je akorát cirkus a já chcu, aby byl do praxe. Dyž někdo donde, aby zaštěkal. 

Jak je sedmý v vrhu, tak už nedostane PP…

Naštěstí se stalo to, že mě zavolal tatkův kámoš z vojny Pepek. Pepek byl na vojně u psovodů a ví vo tom uplně fšecko. A má fenu, je to policejní fena a ta má štěnata. Nakřížil ju s policejním psem z vedlejší dědiny. Oba sou dobré povahy. Vostří a hlídajo, sou čistokrevní. Pepek má po Astě vosum štěnat. Ale nechce za ně majlant. Nechá mi jedno za 3000. To je dobrá cena. Bude mít i očkovací průkazku. Je normálně po policejních papírových psech, ale jak je sedmý v vrhu, tak už nedostane PP. Ale mě to nevadí, já vim, do čeho du a na ty výstavy ho stejně dávat nechcu. Je to fena. Menuje se Brita. Doufám, že bude v povaze dobrá po matce.

Už je doma!

Dneska sem si byla pro Britu, už je doma, ostatní štěnata tam eště sou, prej je odřekli nekeří. To je dost hnus teda, zamluvit si štěně a pak si ho nevzít. Co bude asi Pepek s těma sedmi štěnatama dělat? No jedno si veme Franta za skok. Ale i tak šest je moc. Asi je dá Pepek pak do útulku.
Brita je skvělá! Mám ji strašně ráda a vůbec mě nevadí, že je až sedmá. A jak je krásna, klidně by mohla na výstavu.

Brita už má přes rok. Je fakt skvělá.

Hlídá, jak de někdo vokolo baráku, tak štěká, aj poštačka se bojí. Jendou dokonce aj zakosla takovýho vořecha. Náky decko šlo vokolo a von na nu dorážel, ale Brita je vostrá, na nu nikdo dorážet nebude! Tak jak skočila na branku, tak se to votevřelo a vona ho zakosla. Jako ta má fakt super povahu! 
Trochu kulhá, ale Pepek řika, že to se spraví. At kopim lepčí granule. Tak sem kopila Pedygrýpal. Zda se, že kulhá mín.

Chcu po Britě štěňátko…

Od vedle z dědiny chodím na vycházky s Laděm, von má Rexa. Rex je fakt obrovské a vostré pes. Nikdo se k němu nesmí přiblížit. Je fakt dobrej! Lada se ptal, esik s nim nechcu nechat Britu poskákat. Jako asi jo, protože chcu po Britě štěňátko. Tak sme zkřížili Britu s Rexem, Britě budo za par měsíců už dva roky, tak to je nevyšší čas. Řikal Pepek.

Máme štěňátka!

Protože je Brita sedmá v vrhu, tak už ty její štěnata nemůžou mit papiry. Ale sou to čistokrevný vlčáci. Je jich šest. Jedno si necháme. Psa, snad bude po Rexovi. 
Štěnata už majo čtyři měsíce a furt je máme doma. Dneska je těžký byt chovatel. Lada se rozhodl, že si jedno veme. Ostatní nabízím za odvoz. 

Už so pryč…

Brita Sedmá ze Sedmýho vrhu

To štěně po Britě, menuje se Astor, protože to byl první vrh. Je skvělej. Aji Lada je moc spokojenej. Pepkovi umřela Asta, tak chce štěně. Na podzim nakryju teda Britu, aby měl. Bo Pepkovi je po Astě smutno a mrzí ho, že si žádný nenechal. Asta měla třikrát štěnátka, ale nikdy na něho nezbylo. Některý musel dat do útulku a ostatní prodal známým. Tak bude mít po Britě a po Rexovi. 
Máme sedum štěňátek. Nechám si fenku na chov a Pepek si taky jednu veme. Sou fakt skvělý! A krásný. Brita už má přes dva roky, tak je na čase vzít si další. Astor bude mět kámošku. 

Nevím, jak se to stalo, ale Astor poskákal Ditu

…a ted budo štěňátka. Ale to nevadí. Ladovi ochrnul ten pes po Britě z prvního vrhu, tak ho musel dat utratit, tak si veme po Ditě. Jako Dita je skvělá, jako Brita. Je celá po ní. Má už deset měsíců a už hlídá skoro líp jak Brita. 
Máme po Ditě čtyři štěnata, na fšecky so zájemci. Dokonce je jich málo, fšeci, co znajo Britu a Ditu, tak chco totiž štěně. Prodávam je za 3000 jako tehdá Pepek.

Je mi moc smutno

Brita neska na svoje pátý narozeniny umřela. Je mi po ní moc smutno. Nechám si štěňátko po Ditě, abych měla tu krevní liniju zachovano. Brita byla výborná čuba, měla super povahu a byla zdravá! A její štěnátka sou fšecky taky takový. Některý nevím, kde sou, ale to je jedno, Pepek má, Lada taky a už Franta si bude brat. A pak sou dva přes dvě dědiny. Jeden hlídá autobaraz, ubec ho nemůžo pustit z řetěza, jak je vostré. Aji policajti ho chtěli. A jeden už teda taky není, bo utekl a zajelo ho auto. Ale tak snad si zase vod nás vemo jinýho…

 

https://www.facebook.com/zuzastorky/

Ilustrační foto: archiv redakce

Doporučujeme z našeho e-shopu
Novinka
Sušené krůtí krky
ZB000462
od 20
Novinka
Sušené hovězí plíce
ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce
ZB000453
od 26
Legendy československé kynologie
Skladem
ZB000002
od 129
Novinka
Obojek SOFTY
Vyberte barvu
Obojek SOFTY
ZB000096
od 0
Kam dál ...


Použitá slova ze slovníku pojmů:
PPIPO 1-3