Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Branný víceboj kynologů opět v Lounech

To by vás určitě bavilo! Běh s věrným parťákem po boku. Společné plnění úkolů. Jeden bez druhého nefunguje. A každý nese svůj velký díl na společném výsledku. To vše je branný víceboj kynologů!


Branný víceboj kynologů opět v Lounech
Denisa Aulická 7.5.2019 7293x Reportáže

První máj – lásky čas se letos už druhým rokem stal dnem konání vylučovací soutěže na MČR v branném víceboji kynologů. Akce se uskutečnila na kynologickém cvičišti v Lounech právě v tento sváteční den. A jak to probíhalo?

Branný víceboj kynologů opět v Lounech

V devět hodin už bylo čtyřicet závodních dvojic z jedenácti kynologických organizací připraveno na slavnostní zahájení.  Závodníci museli spolu se svými psími parťáky absolvovat trať, která byla různé délky dle příslušené kategorie. Žáci a žákyně – 1 km dlouhá trat. O něco delší ji měli ženy a muži nad čtyřicet let, ta byla dlouhá 1, 5 km. Nejdelší trat – 2 km byla připravena pro dorostenky a dorostence a také pro muže a ženy do čtyřiceti let.

Všichni jsou si rovni bez ohledu na plemeno – úkoly se plnit musí...

Branný víceboj kynologů opět v Lounech

Cestou museli všichni účastníci plnit různé disciplíny, jako jsou skok přes překážku, kladina, střelba ze vzduchovky a také hod granátem. Pejsci tu byli zastoupeni různými plemeny od německého ovčáka, border kolie, knírače malého i velkého, boxera, belgického ovčáka až po pražského krysaříka či boloňského psíka.  Některé výkony byly po ukončení první části závodu opravdu těsné.

Druhá část byla spíše více na psech

Branný víceboj kynologů opět v Lounech

Všichni proto s napětím očekávali druhou část, kdy si každý mohl vybrat mezi aportem a hladkým zadržením, které figuroval svazový figurant Jan Kuncl. Posuzování se ujal rozhodčí Jaroslav Tišl.  Dobrá nálada i přes zamračené nebe vydržela až do konce.

Malý rekord také rekord

Branný víceboj kynologů opět v Lounech

Nejmladším účastníkem byl dvanáctiletý Jan Zeisek ze ZKO Žatec Loučky se svým bernským salašnickým psem. Oproti tomu nejstarší odvážlivec Luboš Petrlík (1956) s Bakem ze ZKO Louny. Obdiv si vysloužil absolutní vítěz Nikola Makarius (ZKO Louny) se svou německou ovčandou Lyssi Waji s celkovým počtem bodů 358.

Blahopřejeme všem, kteří si vybojovali postup na Mistrovství ČR, které se uskuteční 5. října 2019 opět v Lounech. Přivítáme zde i reprezentaci ze Slovenské republiky. Druhé vylučovací závody se budou konat 25. května v ZKO Vítkov. 

Velké díky patří ZKO Louny za skvělou přípravu celého závodu, kantýně za spokojená bříška a všem závodníkům za fair play.  

 

Foto: Archiv ZKO Louny

http://www.zko-louny418.estranky.cz

https://www.facebook.com/zko.louny

Kam dál ...