Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Branný víceboj kynologů opět v Lounech

To by vás určitě bavilo! Běh s věrným parťákem po boku. Společné plnění úkolů. Jeden bez druhého nefunguje. A každý nese svůj velký díl na společném výsledku. To vše je branný víceboj kynologů!


Branný víceboj kynologů opět v Lounech
Denisa Aulická 7.5.2019 8680x Reportáže

První máj – lásky čas se letos už druhým rokem stal dnem konání vylučovací soutěže na MČR v branném víceboji kynologů. Akce se uskutečnila na kynologickém cvičišti v Lounech právě v tento sváteční den. A jak to probíhalo?

Branný víceboj kynologů opět v Lounech

V devět hodin už bylo čtyřicet závodních dvojic z jedenácti kynologických organizací připraveno na slavnostní zahájení.  Závodníci museli spolu se svými psími parťáky absolvovat trať, která byla různé délky dle příslušené kategorie. Žáci a žákyně – 1 km dlouhá trat. O něco delší ji měli ženy a muži nad čtyřicet let, ta byla dlouhá 1, 5 km. Nejdelší trat – 2 km byla připravena pro dorostenky a dorostence a také pro muže a ženy do čtyřiceti let.

Všichni jsou si rovni bez ohledu na plemeno – úkoly se plnit musí...

Branný víceboj kynologů opět v Lounech

Cestou museli všichni účastníci plnit různé disciplíny, jako jsou skok přes překážku, kladina, střelba ze vzduchovky a také hod granátem. Pejsci tu byli zastoupeni různými plemeny od německého ovčáka, border kolie, knírače malého i velkého, boxera, belgického ovčáka až po pražského krysaříka či boloňského psíka.  Některé výkony byly po ukončení první části závodu opravdu těsné.

Druhá část byla spíše více na psech

Branný víceboj kynologů opět v Lounech

Všichni proto s napětím očekávali druhou část, kdy si každý mohl vybrat mezi aportem a hladkým zadržením, které figuroval svazový figurant Jan Kuncl. Posuzování se ujal rozhodčí Jaroslav Tišl.  Dobrá nálada i přes zamračené nebe vydržela až do konce.

Malý rekord také rekord

Branný víceboj kynologů opět v Lounech

Nejmladším účastníkem byl dvanáctiletý Jan Zeisek ze ZKO Žatec Loučky se svým bernským salašnickým psem. Oproti tomu nejstarší odvážlivec Luboš Petrlík (1956) s Bakem ze ZKO Louny. Obdiv si vysloužil absolutní vítěz Nikola Makarius (ZKO Louny) se svou německou ovčandou Lyssi Waji s celkovým počtem bodů 358.

Blahopřejeme všem, kteří si vybojovali postup na Mistrovství ČR, které se uskuteční 5. října 2019 opět v Lounech. Přivítáme zde i reprezentaci ze Slovenské republiky. Druhé vylučovací závody se budou konat 25. května v ZKO Vítkov. 

Velké díky patří ZKO Louny za skvělou přípravu celého závodu, kantýně za spokojená bříška a všem závodníkům za fair play.  

 

Foto: Archiv ZKO Louny

http://www.zko-louny418.estranky.cz

https://www.facebook.com/zko.louny

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->