Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Borderky zápolily o tituly!

Fandíte tanci se psem? A líbí se vám v této disciplíně borderky? Možná ale ještě nevíte, jak dopadlo Mistrovství republiky border kolií v dogdancingu. A právě to se dozvíte v následující krátké reportáži…


Borderky zápolily o tituly!
Markéta Kuncková 26.11.2019 10256x Reportáže

V sobotu 2. listopadu se konalo další významné a celý rok očekávané MČR BCCCZ v dogdancingu, tentokrát už šesté v pořadí. Borderkám tedy patřila celá Psí akademie Dance and Jump v pražských Horních Počernicích. A všem to tančilo opravdu parádně…

Akce měla úroveň…

Borderky zápolily o tituly!

Atmosféra byla velice slavnostní, vlajkonoši s českou a slovenskou vlajkou za doprovodu rytmické hudby dovedli soutěžící týmy na slavnostní zahájení se státními hymnami a pak už jsme se mohli těšit na hezké zážitky.

Heelwork versus Freestyle

Tento rok se nelehkého úkolu posuzování ujaly tři naše zkušené rozhodčí ve složení: Petra Malá, Vanda Gregorová a Anna Říhová. Stejně jako u MČR juniorů letos překvapila poměrně malá účast závodníků v heelworku, a tak jsme mohli vidět pouze šest týmů. Naopak oblíbenost freestyle se opět potvrdila celkem sedmnácti startujícími týmy. A jako každý rok jsme sledovali už tradičně velice povedené sestavy, ale i týmy, kde to nedopadlo úplně podle očekávání. Naštěstí se ale tentokrát nekonala žádná diskvalifikace a všichni se zdárně probojovali do závěru sestavy.

Kolikrát je předvedená super sestava, ale když tanečník vypadá, jako by si na mistrovství odskočil z nákupu nebo hřiště, o rekvizitách nemluvě, prostě není to tak úplně ono!

Dogdancing není jen artistické vystoupení!

Ještě bych závěrem přidala jeden svůj postřeh a apel na závodníky. Některé sestavy opravdu stály za to, souhra pána a psa byla úžasná, technická úroveň velice dobrá, pěkná třeba i hudba, ale... U nás se prostě hodně dá na obtížnost cviků, někdy to je možná až akrobacie, ale tak trochu pokulhává to ostatní. Tanec se psem není jen artistické vystoupení, je to i o estetické stránce, prožívání hudby, choreografii, rekvizitách, kostýmech. A tady máme rezervy. Kolikrát je předvedená super sestava, ale když tanečník vypadá, jako by si na mistrovství odskočil z nákupu nebo hřiště, o rekvizitách nemluvě, prostě není to tak úplně ono. Vidět opravdu propracovanou sestavu, kde je sladěn každý detail, všechno do sebe zapadá, to je opravdový zážitek a také to jsou většinou vítězně sestavy.

A tady máme výsledky!

Heelwork

Borderky zápolily o tituly!
  1. Hana Maršálová + Derry the Guardian of Albion
  2. Petra Pražáková + Elliana Devon Exe
  3. Tereza Ratajová + After Dark Dizzy Shark

Freestyle

Borderky zápolily o tituly!
  1. Zuzana Seewaldová + Vesper Shadow Fatranský sen
  2. Monika Zapletalová + Afrodite Mayby Simple Elegance
  3. Irena Ištvánková + Mystic Layla Aibara

Nashledanu zase za rok!

 

Foto: Markéta Kuncková, Martina Irglová

Doporučujeme z našeho e-shopu
Novinka
Sušené krůtí krky
ZB000462
od 20
Novinka
Sušené hovězí plíce
ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce
ZB000453
od 26
Legendy československé kynologie
Skladem
ZB000002
od 129
Novinka
Obojek SOFTY
Vyberte barvu
Obojek SOFTY
ZB000096
od 0
Kam dál ...