Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Borderky zápolily o tituly!

Fandíte tanci se psem? A líbí se vám v této disciplíně borderky? Možná ale ještě nevíte, jak dopadlo Mistrovství republiky border kolií v dogdancingu. A právě to se dozvíte v následující krátké reportáži…


Borderky zápolily o tituly!
Markéta Kuncková 26.11.2019 10833x Reportáže

V sobotu 2. listopadu se konalo další významné a celý rok očekávané MČR BCCCZ v dogdancingu, tentokrát už šesté v pořadí. Borderkám tedy patřila celá Psí akademie Dance and Jump v pražských Horních Počernicích. A všem to tančilo opravdu parádně…

Akce měla úroveň…

Borderky zápolily o tituly!

Atmosféra byla velice slavnostní, vlajkonoši s českou a slovenskou vlajkou za doprovodu rytmické hudby dovedli soutěžící týmy na slavnostní zahájení se státními hymnami a pak už jsme se mohli těšit na hezké zážitky.

Heelwork versus Freestyle

Tento rok se nelehkého úkolu posuzování ujaly tři naše zkušené rozhodčí ve složení: Petra Malá, Vanda Gregorová a Anna Říhová. Stejně jako u MČR juniorů letos překvapila poměrně malá účast závodníků v heelworku, a tak jsme mohli vidět pouze šest týmů. Naopak oblíbenost freestyle se opět potvrdila celkem sedmnácti startujícími týmy. A jako každý rok jsme sledovali už tradičně velice povedené sestavy, ale i týmy, kde to nedopadlo úplně podle očekávání. Naštěstí se ale tentokrát nekonala žádná diskvalifikace a všichni se zdárně probojovali do závěru sestavy.

Kolikrát je předvedená super sestava, ale když tanečník vypadá, jako by si na mistrovství odskočil z nákupu nebo hřiště, o rekvizitách nemluvě, prostě není to tak úplně ono!

Dogdancing není jen artistické vystoupení!

Ještě bych závěrem přidala jeden svůj postřeh a apel na závodníky. Některé sestavy opravdu stály za to, souhra pána a psa byla úžasná, technická úroveň velice dobrá, pěkná třeba i hudba, ale... U nás se prostě hodně dá na obtížnost cviků, někdy to je možná až akrobacie, ale tak trochu pokulhává to ostatní. Tanec se psem není jen artistické vystoupení, je to i o estetické stránce, prožívání hudby, choreografii, rekvizitách, kostýmech. A tady máme rezervy. Kolikrát je předvedená super sestava, ale když tanečník vypadá, jako by si na mistrovství odskočil z nákupu nebo hřiště, o rekvizitách nemluvě, prostě není to tak úplně ono. Vidět opravdu propracovanou sestavu, kde je sladěn každý detail, všechno do sebe zapadá, to je opravdový zážitek a také to jsou většinou vítězně sestavy.

A tady máme výsledky!

Heelwork

Borderky zápolily o tituly!
  1. Hana Maršálová + Derry the Guardian of Albion
  2. Petra Pražáková + Elliana Devon Exe
  3. Tereza Ratajová + After Dark Dizzy Shark

Freestyle

Borderky zápolily o tituly!
  1. Zuzana Seewaldová + Vesper Shadow Fatranský sen
  2. Monika Zapletalová + Afrodite Mayby Simple Elegance
  3. Irena Ištvánková + Mystic Layla Aibara

Nashledanu zase za rok!

 

Foto: Markéta Kuncková, Martina Irglová

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->