Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Boje o nejlepšího záchranáře již brzy online u nás!!!

Již brzy se v severočeských Libočanech nedaleko královského města Žatec utkají elitní záchranářští psi z celého světa, aby si zde změřili své síly v boji o titul nejvyšší. Bude se zde konat Mistrovství světa družstev záchranných psů FCI. Uvidíme zde týmy z celého světa, a pokud nepatříte mezi ty, kteří to mají, takříkajíc za humny, můžete celou akci sledovat online u nás na eCanis.


Boje o nejlepšího záchranáře již brzy online u nás!!!
matilda 12.8.2018 2184x Zajímavosti

Na souboj „Titánů“ se můžete těšit již 23. srpna, kdy proběhne slavnostní zahájení na fotbalovém stadionu v Libočanech. Představí se nám tak čtyřiadvacet týmů celkem z deseti zemí světa. Nejvzdálenějšími účastníky jsou japonští závodníci.

Na toto v pořadí již šesté mistrovství světa přiletí reprezentovat své země elitní záchranáři. Jedná se o opravdové profesionály, kteří mají za sebou řadu ostrých zásahů, a přesto berou reprezentaci své země na takové soutěži velmi vážně.

A co na záchranářskou elitu čeká?

MS Soutěžit se bude ve čtyřech kategoriích – plošné vyhledávání, sutinové vyhledávání, záchranné stopování a TOP kategorie. Do každé z těchto disciplín vždy nastupuje čtyřčlenné družstvo skládající se z vedoucího a tří psovodů. Při plošném vyhledávání se hledají na velké rozloze v lese nebo v nepřístupném hustém porostu pohřešovaní. Sutinové vyhledávání zase simuluje situace po zemětřeseních nebo ve zřícených domech. Záchranné stopování představuje stopu dlouhou tři tisíce kroků, tři hodiny stará se sedmi lomy a osmi předměty (první předmět musí vyhledat pes na volno ve čtverci) a na konci musí vyštěkat kladeče. Poslední, čtvrtou kategorií je tzv. TOP. V této disciplíně se pak závodníci předvedou ve všech disciplínách.

„Kdo neskáče, není Čech!“ms 

O tom, že my Češi jsme národ pejskařů, není sporu. Předvádíme to v mnoha kynologických sportech a naši záchranáři patří opravdu mezi elitu. Dokazují to nejen svými výsledky na mistrovských soutěžích, ale také výsledky při ostrých zásazích.  A tak pojďte fandit s námi a sledujte celý šampionát, když už ne přímo na místě dění, tak určitě prostřednictvím naší online reportáže. ZDE

Šampionát bude probíhat v terénech v okolí Žatce a na sutinovém trenažéru ve Chbanech. Psi budou ale také předvádět poslušnost a dovednost, což je základem pro každého dobrého čtyřnohého záchranáře. Absolvují řadu těžkých překážek a zkoušek, tato část mistrovství je pro diváky přístupná a bude se konat na fotbalovém hřišti v Libočanech. Přijďte tedy fandit do Libočan…

Program 6. MS záchranných psů družstev 2018

ČTVRTEK – 23.8.2018

 • 11:00 - 16:00    Registrace, vet. kontrola a trénink
 • 16:00 - 16:30    Předvedení poslušnosti
 • 17:00 - 18:00    Setkání rozhodčích a organizačního výboru – porada
 • 18:15 - 19:00    Slavnostní zahájení Mistrovství světa
 • 19:00                Losování

PÁTEK - 24.8.2018

8:00 Celodenně

 • Stopy                                              
 • Plošné vyhledávání                          
 • Sutinové vyhledávání                     
 • Poslušnost/dovednost                      

SOBOTA – 25.8.2018

8:00 Celodenně

 • Stopy                                            
 • Plošné vyhledávání                        
 • Sutinové vyhledávání                   
 • Poslušnost/dovednost                    

NEDĚLE – 26.8.2018

8:00 - Poslušnost/dovednost
11:00  Vyhlášení  výsledků / Slavnostní  ukončení

Kam dál ...