Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Boje o nejlepšího záchranáře již brzy online u nás!!!

Již brzy se v severočeských Libočanech nedaleko královského města Žatec utkají elitní záchranářští psi z celého světa, aby si zde změřili své síly v boji o titul nejvyšší. Bude se zde konat Mistrovství světa družstev záchranných psů FCI. Uvidíme zde týmy z celého světa, a pokud nepatříte mezi ty, kteří to mají, takříkajíc za humny, můžete celou akci sledovat online u nás na eCanis.


Boje o nejlepšího záchranáře již brzy online u nás!!!
matilda 12.8.2018 3033x Zajímavosti

Na souboj „Titánů“ se můžete těšit již 23. srpna, kdy proběhne slavnostní zahájení na fotbalovém stadionu v Libočanech. Představí se nám tak čtyřiadvacet týmů celkem z deseti zemí světa. Nejvzdálenějšími účastníky jsou japonští závodníci.

Na toto v pořadí již šesté mistrovství světa přiletí reprezentovat své země elitní záchranáři. Jedná se o opravdové profesionály, kteří mají za sebou řadu ostrých zásahů, a přesto berou reprezentaci své země na takové soutěži velmi vážně.

A co na záchranářskou elitu čeká?

MS Soutěžit se bude ve čtyřech kategoriích – plošné vyhledávání, sutinové vyhledávání, záchranné stopování a TOP kategorie. Do každé z těchto disciplín vždy nastupuje čtyřčlenné družstvo skládající se z vedoucího a tří psovodů. Při plošném vyhledávání se hledají na velké rozloze v lese nebo v nepřístupném hustém porostu pohřešovaní. Sutinové vyhledávání zase simuluje situace po zemětřeseních nebo ve zřícených domech. Záchranné stopování představuje stopu dlouhou tři tisíce kroků, tři hodiny stará se sedmi lomy a osmi předměty (první předmět musí vyhledat pes na volno ve čtverci) a na konci musí vyštěkat kladeče. Poslední, čtvrtou kategorií je tzv. TOP. V této disciplíně se pak závodníci předvedou ve všech disciplínách.

„Kdo neskáče, není Čech!“ms 

O tom, že my Češi jsme národ pejskařů, není sporu. Předvádíme to v mnoha kynologických sportech a naši záchranáři patří opravdu mezi elitu. Dokazují to nejen svými výsledky na mistrovských soutěžích, ale také výsledky při ostrých zásazích.  A tak pojďte fandit s námi a sledujte celý šampionát, když už ne přímo na místě dění, tak určitě prostřednictvím naší online reportáže. ZDE

Šampionát bude probíhat v terénech v okolí Žatce a na sutinovém trenažéru ve Chbanech. Psi budou ale také předvádět poslušnost a dovednost, což je základem pro každého dobrého čtyřnohého záchranáře. Absolvují řadu těžkých překážek a zkoušek, tato část mistrovství je pro diváky přístupná a bude se konat na fotbalovém hřišti v Libočanech. Přijďte tedy fandit do Libočan…

Program 6. MS záchranných psů družstev 2018

ČTVRTEK – 23.8.2018

 • 11:00 - 16:00    Registrace, vet. kontrola a trénink
 • 16:00 - 16:30    Předvedení poslušnosti
 • 17:00 - 18:00    Setkání rozhodčích a organizačního výboru – porada
 • 18:15 - 19:00    Slavnostní zahájení Mistrovství světa
 • 19:00                Losování

PÁTEK - 24.8.2018

8:00 Celodenně

 • Stopy                                              
 • Plošné vyhledávání                          
 • Sutinové vyhledávání                     
 • Poslušnost/dovednost                      

SOBOTA – 25.8.2018

8:00 Celodenně

 • Stopy                                            
 • Plošné vyhledávání                        
 • Sutinové vyhledávání                   
 • Poslušnost/dovednost                    

NEDĚLE – 26.8.2018

8:00 - Poslušnost/dovednost
11:00  Vyhlášení  výsledků / Slavnostní  ukončení

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->