Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Blok II, lekce 3 Pohyb po targetech a střídání práce s targety a s míči

Vše jednou končí i náš online kurz o treibballu. Nyní zde máte všechny důležité součásti skládačky a můžete tedy pilně začít s tréninkem. I když je tento kurz ukončen stále bude autorka reagovat na vaše videa a dotazy. Neváhejte tedy začít. A pozor na konci tohoto dílu je malé překvapení od autorky...


Blok II, lekce 3 Pohyb po targetech a střídání práce s targety a s míči
Bohdana Stoklasová 12.2.2019 13190x Treibball

Slíbili jsme, že poslední lekce našeho treibballového online kurzu bude opět věnována targetům a jejich využití pro ovladatelnost psa na dálku. Targety jsou v treibballu vhodné i ke zklidnění psa při práci a pro nácvik jeho sebeovládání. A také se hodí pro treibballový trénink ve větrném počasí, kdy je cvičení s míči obtížné.

Cíl

Cílem poslední lekce našeho online kurzu je spolehlivý pohyb psa po targetech i na větší vzdálenost a střídání práce s targety a s míči. I když někteří psi mají klidné chození po targetech velmi rádi, většina z nich preferuje dynamičtější ťukání do míče a pokud jsou na hřišti targety i míče, snaží se dostat rovnou k míčům a targety „přehlédnout“. Je proto velmi užitečné občas postavit do hřiště targety i míče a dosáhnout toho, aby pes pracoval na targetech klidně a spolehlivě i tehdy, vidí-li v okolí míče a práci s targety a s míči střídal přesně podle vašich pokynů.

Postup

Položte tři targety napřed velmi blízko před sebe a psa vyšlete na prostřední target. Přesměrujte psa na pravý/levý target. Když pes spolehlivě zvládne přesuny po targetech do stran, zkuste posun po targetech směrem k vám (jednodušší varianta) i směrem od vás. Napřed pracujte na velmi krátkou vzdálenost a postupně ji zvětšujte. Až pes zvládne spolehlivě pohyb po targetech do stran, směrem k vám i směrem od vás, přidejte do sestavy míče a vysílejte psa střídavě na targety a za míče. Na většinu psů budou míče v sestavě působit jako magnet a budou se snažit dostat se primárně k nim. Je to dobře vidět i na našem videu. Buďte trpěliví a dbejte na to, aby pes pracoval podle vašich povelů. Nároky zvyšujte postupně a při opakovaných nezdarech se vraťte o krok zpět. Zatímco ťukání do míče si pes většinou dobře pamatuje i po delší tréninkové pauze, u práce s targety je lepší pro opakování vždy zvolit jednodušší úkoly a kratší vzdálenost.

Dospěli jsme až na konec treibballového kurzu.

Nyní jste připraveni nejen na své první treibballové závody ve třídě začátečníků, na kterých se s vámi rádi potkáme, ale i na tři slíbené treibballové hry, v nichž si procvičíte různé dovednosti, které jste se v treibballovém kurzu naučili, a zasoutěžíte si o permanentku na čtvrtletní treibballový kurz v Pesoparku. Pokud bydlíte daleko od Prahy, lze permanentku vyčerpat ve formě intenzivek s delšími intervaly nebo individuálního online kurzu.

Přejeme hodně zdaru a těšíme se na vaše dotazy i videa.

Ukázkové video

VIDEO: Targety3

Videa účastníků online kurzu, dotazy, komentáře

Komentáře a dotazy vkládejte přímo pod článek do prostoru diskuse. Nezapomeňte své tréninky, pokroky, ale i třeba to, co vám právě nejde, natáčet.

Videa pak zasílejte na e-mail redakce@ecanis.cz. Videa mohou být zasílána přímo nebo jen jako odkaz na Youtube, kde jsou nahrána. Do předmětu e-mailu napište „Treibball kurz, blok II. – lekce 3“. Autorka kurzu vám bude odpovídat na dotazy, radit a pomáhat s tréninkem online! Sledujte tedy pravidelně tuto stránku!

Pravidla a podmínky soutěže jsou velmi jednoduché:

  • Zaslání videí dokumentujících zvládnutí všech tří her (pokud si přejete, mohou být videa zveřejněna pod pseudonymem, který nám napíšete)
  • Zvládnutí všech dovedností na základě cvičení podle našeho online kurzu, ne fyzickou účastí na kurzech pořádaných na různých místech naší republiky

O vítězi, který získá čtvrtletní treibballový kurz v Pesoparku v hodnotě 1250 Kč (nebo individuální čtvrtletní online kurz zdarma), rozhodnou čtenáři našeho magazínu v anketě pod vašimi uveřejněnými příspěvky.

Doporučujeme z našeho e-shopu
Novinka
Sušené krůtí krky
ZB000462
od 20
Novinka
Sušené hovězí plíce
ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce
ZB000453
od 26
Legendy československé kynologie
Skladem
ZB000002
od 129
Novinka
Obojek SOFTY
Vyberte barvu
Obojek SOFTY
ZB000096
od 389
Kam dál ...