Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Blok II: Lekce 2 Vysílání na target

Pro fanoušky treibballu je zde další díl našeho online kurzu. Tentokrát se naučíme vysílat psy na target. Velmi precizně připravený kurz od Bohdany Stoklasové vám jistě pomůže zdolat další „metu“ v tomto atraktivním sportu.


Blok II: Lekce 2 Vysílání na target
Bohdana StoklasováBohdana Stoklasová 7.11.2018 20063x Treibball

Target

Kulatá podložka o průměru 30 cm a výšce 1,5 cm. Lze použít i podložku jiných rozměrů podle potřeby (velikost psa, vzdálenost).

Cíl

Cílem druhé lekce je vyslání psa na target směrem od psovoda tak, aby pes doběhl na target a zůstal na něm s oběma předníma nohama sedět nebo stát čelem k psovodovi. Vysílání na target směrem od vás začněte cvičit až tehdy, kdy pes spolehlivě zvládá práci s targetem ve směru k vám a rozumí povelu, který jste si pro tuto činnost zvolili.

Postup

Položte target napřed velmi blízko před sebe a psa na něj vyšlete nebo doveďte. Dbejte na to, aby na něm měl obě přední nohy a byl otočen hlavou směrem k vám. Pes může na targetu sedět nebo stát. Zpočátku označte jako správné a odměňte jakékoli samostatné dojití/doběhnutí na target, i když bude pes na targetu sedět nebo stát křivě. Postupně jeho pozici rovnejte tak, aby byl vždy natočen čelem k vám. Pomalu zvyšujte vzdálenost, ale vždy až ve chvíli, kdy pes zvládá práci na určitou vzdálenost spolehlivě. V případě nejistoty se vraťte k práci na kratší vzdálenost.

V následující lekci se vrátíme opět k ťukání a ukážeme si, jak nám target poslouží k vyslání psa za míč. Poslední lekce bude opět věnována targetům a jejich využití pro ovladatelnost psa na dálku.

Přejeme hodně zdaru a těšíme se na vaše dotazy i videa.

Ukázkové video

Komentáře a dotazy vkládejte přímo pod článek do prostoru diskuse. Nezapomeňte své tréninky, pokroky, ale i třeba to, co vám právě nejde, natáčet.

Videa pak zasílejte na e-mail redakce@ecanis.cz. Videa mohou být zasílána přímo nebo jen jako odkaz na Youtube, kde jsou nahrána. Do předmětu e-mailu napište „Treibball kurz – lekce I“. Autorka kurzu vám bude odpovídat na dotazy, radit a pomáhat s tréninkem online! Sledujte tedy pravidelně tuto stránku!

 

Utekl vám minulý díl? Tak zde je...
Blok II: Lekce 1 - Targety!
Blok II: Lekce 1 - Targety!

A máme zde další pokračování treibballového online kurzu! Tentokrát se budeme věnovat ...

8.9.2018Treibball

Doporučujeme z našeho e-shopu
Novinka
Sušené krůtí krky
ZB000462
od 20
Novinka
Sušené hovězí plíce
ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce
ZB000453
od 26
Legendy československé kynologie
Skladem
ZB000002
od 129
Novinka
Obojek SOFTY
Vyberte barvu
Obojek SOFTY
ZB000096
od 389
Kam dál ...