Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Blok II: Lekce 1 - Targety!

A máme zde další pokračování treibballového online kurzu! Tentokrát se budeme věnovat nácviku targetů, které jsou pro tento sport velkým a užitečným pomocníkem. Jak tedy na ně? Pojďme se na to společně podívat!


Blok II: Lekce 1 - Targety!
Bohdana Stoklasová 8.9.2018 23628x Treibball

Díky pěkně a precizně připravenému online kurzu od Bohdany Stoklasové zvládáme již ťukání do míče a couvání. Nyní je však čas udělat další krok a vrhnout se na nesmírně důležité targety. A právě dnes vám Bohdana ukáže tu správnou cestu a my se budeme těšit na vaše komentáře. A hlavně nezapomínejte zasílat svá videa!  

Cílem dnešního online kurzu je naučit směrovat psa pomocí targetů i na velmi dlouhou vzdálenost přesně tak, jak můžeme vidět na našem krátkém úvodním videu.

         

Začátky práce s targetem

treibball

Co je target?

Tentokrát se nebudeme bavit o vzájemném platebním systému evropských centrálních bank v eurozóně. V našem kynologickém jazyce je targetem předmět nebo jakákoliv pomůcka či terčík, kterého se zvíře naučí dotýkat anebo pracuje v jeho určité vzdálenosti. Pomocí targetů můžeme pracovat na tvarování určitého chování bez použití síly a korekcí. A zde je nám target pomocníkem pro vysílání a směrování psa na dálku.

Co budeme používat?

Naším targetem je kulatá podložka o průměru 30 cm a výšce 1,5 cm. Lze použít i podložku jiných rozměrů podle potřeby (velikost psa, vzdálenost).

Náš cíl je jasný!

Cílem první lekce je dosáhnout toho, aby pes doběhl na target a zůstal na něm s oběma předníma nohama sedět nebo stát čelem k vám.

Postup

Položte target mezi sebe a psa. Zpočátku označte jako správné a odměňte jakékoli chování vyjadřující zájem psa o target: pohled, přiblížení atd. Označte jako správný a odměňte jakýkoliv dotyk, i když se pes targetu dotkne zpočátku často jen náhodou.  Psa uvolněte a cvik opakujte. Postupně zvyšujte nároky a označujte jako správný a odměňujte jen dotyk. Zpočátku stačí jedna noha na targetu, postupně požadujte a odměňujte pouze obě nohy na targetu. Až bude pes provádět cvik spolehlivě, začněte používat povel, který si pro target zvolíte. Povel může být libovolný, ale musíte ho používat důsledně. Buďte trpěliví, nácvik trvá některým psům poměrně dlouho a zejména dynamičtější psy v porovnání s ťukáním do míče baví mnohem méně. Tím spíše se vyplatí vydržet, aby si pes cvik vypracoval sám. V budoucnu vám to velmi usnadní práci v situacích, kdy budou na hřišti kromě targetů i míče, které budou pro psa vždy zajímavější, ale vy budete potřebovat dostat psa na target, nebo ho přes target vyslat na dlouhou vzdálenost požadovaným směrem.

                                    

V příští lekci přejdeme k vysílání psa na target směrem od vás. Přejeme hodně zdaru a těšíme se na vaše dotazy i videa.

Komentáře a dotazy vkládejte přímo pod článek do prostrou diskuse. Nezapomeňte své tréninky, pokroky, ale i třeba to, co vám právě nejde, natáčet.

Videa pak zasílejte na e-mail redakce@ecanis.cz. Videa mohou být zasílána přímo nebo jen jako odkaz na Youtube, kde jsou nahrána. Do předmětu e-mailu napište „Treibball kurz – lekce I“. Autorka kurzu vám bude odpovídat na dotazy, radit a pomáhat s tréninkem online! Sledujte tedy pravidelně tuto stránku!

Doporučujeme z našeho e-shopu
Novinka
Sušené krůtí krky
ZB000462
od 20
Novinka
Sušené hovězí plíce
ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce
ZB000453
od 26
Legendy československé kynologie
Skladem
ZB000002
od 129
Novinka
Obojek SOFTY
Vyberte barvu
Obojek SOFTY
ZB000096
od 389
Kam dál ...