Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Blok II: Lekce 1 - Targety!

A máme zde další pokračování treibballového online kurzu! Tentokrát se budeme věnovat nácviku targetů, které jsou pro tento sport velkým a užitečným pomocníkem. Jak tedy na ně? Pojďme se na to společně podívat!


Blok II: Lekce 1 - Targety!
Bohdana Stoklasová 8.9.2018 26492x Treibball

Díky pěkně a precizně připravenému online kurzu od Bohdany Stoklasové zvládáme již ťukání do míče a couvání. Nyní je však čas udělat další krok a vrhnout se na nesmírně důležité targety. A právě dnes vám Bohdana ukáže tu správnou cestu a my se budeme těšit na vaše komentáře. A hlavně nezapomínejte zasílat svá videa!  

Cílem dnešního online kurzu je naučit směrovat psa pomocí targetů i na velmi dlouhou vzdálenost přesně tak, jak můžeme vidět na našem krátkém úvodním videu.

         

Začátky práce s targetem

treibball

Co je target?

Tentokrát se nebudeme bavit o vzájemném platebním systému evropských centrálních bank v eurozóně. V našem kynologickém jazyce je targetem předmět nebo jakákoliv pomůcka či terčík, kterého se zvíře naučí dotýkat anebo pracuje v jeho určité vzdálenosti. Pomocí targetů můžeme pracovat na tvarování určitého chování bez použití síly a korekcí. A zde je nám target pomocníkem pro vysílání a směrování psa na dálku.

Co budeme používat?

Naším targetem je kulatá podložka o průměru 30 cm a výšce 1,5 cm. Lze použít i podložku jiných rozměrů podle potřeby (velikost psa, vzdálenost).

Náš cíl je jasný!

Cílem první lekce je dosáhnout toho, aby pes doběhl na target a zůstal na něm s oběma předníma nohama sedět nebo stát čelem k vám.

Postup

Položte target mezi sebe a psa. Zpočátku označte jako správné a odměňte jakékoli chování vyjadřující zájem psa o target: pohled, přiblížení atd. Označte jako správný a odměňte jakýkoliv dotyk, i když se pes targetu dotkne zpočátku často jen náhodou.  Psa uvolněte a cvik opakujte. Postupně zvyšujte nároky a označujte jako správný a odměňujte jen dotyk. Zpočátku stačí jedna noha na targetu, postupně požadujte a odměňujte pouze obě nohy na targetu. Až bude pes provádět cvik spolehlivě, začněte používat povel, který si pro target zvolíte. Povel může být libovolný, ale musíte ho používat důsledně. Buďte trpěliví, nácvik trvá některým psům poměrně dlouho a zejména dynamičtější psy v porovnání s ťukáním do míče baví mnohem méně. Tím spíše se vyplatí vydržet, aby si pes cvik vypracoval sám. V budoucnu vám to velmi usnadní práci v situacích, kdy budou na hřišti kromě targetů i míče, které budou pro psa vždy zajímavější, ale vy budete potřebovat dostat psa na target, nebo ho přes target vyslat na dlouhou vzdálenost požadovaným směrem.

                                    

V příští lekci přejdeme k vysílání psa na target směrem od vás. Přejeme hodně zdaru a těšíme se na vaše dotazy i videa.

Komentáře a dotazy vkládejte přímo pod článek do prostrou diskuse. Nezapomeňte své tréninky, pokroky, ale i třeba to, co vám právě nejde, natáčet.

Videa pak zasílejte na e-mail redakce@ecanis.cz. Videa mohou být zasílána přímo nebo jen jako odkaz na Youtube, kde jsou nahrána. Do předmětu e-mailu napište „Treibball kurz – lekce I“. Autorka kurzu vám bude odpovídat na dotazy, radit a pomáhat s tréninkem online! Sledujte tedy pravidelně tuto stránku!

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->