Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Další otřesný případ množírny – tentokrát z Vysočiny!

Také sledujete otřesný případ kamenické množírny? Náš magazín se mu bude v následujících dnech intenzivně věnovat. První informace z místa činu vám však přinášíme už nyní a na další si pak musíte počkat do pondělka. Čtěte a nebuďte lhostejní k utrpení němých tváří!

Datum: 1.2.2018 | Zhlédnuto: 1038x

Je to jako boj s větrnými mlýny. Pořád dokola a nikdy to neskončí...

azyl dej pac Asi všichni už známe a sledujeme případ více jak dvou set týraných psů z Kamenice nad Lipou. Každý se nad touto kauzou naprosto zhrozí. Avšak ještě děsivějším faktem je skutečnost, že to takto fungovalo mnoho let a místní obyvatelé se již několikrát snažili na „chov“ psů v úděsných podmínkách upozornit. Proč to ale trvalo tak dlouho?

A co se vlastně přesně stalo?

V Kamenici pod Lipou bylo odhaleno otřesné týrání psů v množírně s více jak dvěma stovkami psů. Poslední lednový den tohoto roku tak konečně spadla klec a manželé „Š“ z tohoto městečka mají po ptákách, přesněji řečeno po psech! Státní veterinární správa ČR, Policie ČR, hasiči, obec a také neziskové organizace odebrali těmto „chovatelům“ všechna zvířata držená v nevhodných podmínkách. Možná si říkáte, že to ani nejsou chovatelé, ale bohužel opak je pravdou. Při našem pátrání jsme zjistili, že oba manželé „Š“ mají mezinárodně chráněné chovatelské stanice (přesněji každý jednu). Je to velmi smutná skutečnost, která poškozuje dobré jméno ostatních čestných chovatelů. Štěňata, která oba prodávali, však samozřejmě odcházela bez PP.

Když jde do tuhého, umíme pomoci!

Neuvěřitelná akce na záchranu ubohých zvířat se tak rozběhla napříč celou Českou republikou, a protože je prakticky nemožné umístit tak velký počet psů do jednoho spolku, svou pomoc jich nabídlo hned několik. Zvířata jsou tak ubytována v útulcích po celé České republice. Svým rozsahem a mírou porušení podmínek pro chov zvířat se jedná o zcela výjimečný a doslova odstrašující případ.

     

Kamenice nikdy více!

Kdo však stojí za tvrdou realitou současnosti? Místní obyvatelé Kamenice nad Lipou tolik let bojovali za záchranu psů a nikdy se nic nestalo! Máme opravdu tak špatné zákony, které na tyto „podnikatele“ nedosáhnou?  A k čemu je novela zákona, která nám nařizuje hlásit více jak pět fen v jedné domácnosti, když těmto hyenám v jejich činnosti nezabrání?

Sledujte náš magazín i v pondělí 5. února, dozvíte se podrobnosti! azyl dej pac

Připravujeme pro vás horké novinky, které by vás měly podrobněji informovat o celé této kauze.  Otázek kolem kamenické množírny je mnoho a my se na ně pokusíme nalézt odpovědi. Přineseme také zajímavý rozhovor s očitým svědkem přímo z místa dění, ale především zprávy o zdravotním stavu zachráněných psů a také jak jim lze pomoci!

Text: red.
Foto: J. Hudínková, Azyl Dej Pac
Video: Ladislav Lacina - Galgo v nouziAktuality

Hledáte fajn brigádu?

Zkuste to na DUOCACIB Brno !
Máte rádi psy a chtěli byste se ocitnout v centru dění velké výstavy? Nic není nemožné, v Brně hledají pomocníky.
18.1.2019 00:00

... přejít na aktuality