Ve víru hudby a tance

Fandíte akčním a všestranným border koliím? A líbí se vám také dogdancing? To všechno jde krásně dohromady a vy můžete nyní prostřednictvím našeho magazínu nahlédnout „pod pokličku“ mistrovství republiky právě v této disciplíně.

Ve víru hudby a tance

V sobotu 3. listopadu se konalo v pořadí již 5. Mistrovství republiky České republiky border kolií v dogdancingu (MR BCCCZ 2018) a opět v hale v Horních Počernicích v Psí akademii Dance and Jump. Hodnocení týmů měly pevně v rukou zkušené rozhodčí Petra Malá, Vanda Gregorová a Anna Říhová.

Ve znamení novinek

Letos poprvé k nám zavítaly závodit i zahraniční týmy, a to ze Slovenska a z Francie. A pro tento rok to nebyla jediná novinka. Dalším překvapením byla divize Heelwork to Music, kdy poprvé byla patrná při pohledu na startovní listinu extrémně silná konkurence, která předčila i oblíbený Freestyle.

Úroveň stále roste

dogdancing V heelworku nastoupilo na taneční parket třináct týmů a úroveň sestav byla opravdu velmi vysoká, vždyť šest z nich má za sebou úspěšnou účast nebo i posty nejvyšší na prestižních mezinárodních závodech. A tak se „laicky uzavíraly sázky“ a paní rozhodčí rozhodně neměly lehkou práci. Nakonec ve velké konkurenci zvítězil tým a Mistry ČR v kategorii heelworku se stali Hanka Maršálová a její šestiletý Derry the Guardians of Albion. Tento tým kromě kvalitního provedení sestavy měl ještě velice veselý a optimistický projev, což je jejich velkým know how.

Zvítězila zkušenost 

dogdancing Ve freestyle se předvedlo celkem patnáct týmů. I tady bylo rozhodně na co koukat a velice pozitivní je fakt, že mnozí „nováčci“ se rozhodně nenechali zahanbit ostřílenými závodníky a šlapali jim na paty. Bohužel v této kategorii se dva týmy mladičkých, ale velice nadějných závodnic diskly a došlo i na slzičky, ale i to se občas ve sportu stává a myslím, že o nich určitě ještě uslyšíme. Ve freestylu nakonec právem zvítězila velmi zkušená a úspěšná závodnice Alena Smolíková a se svou fenkou Action Jerry Malina Gang.

A co ještě dodat?

dogdancing V zahraničních závodnicích měly naše týmy velkou konkurenci a v obou kategoriích obsadily tyto závodnice medailové posty, takže český dogdancing rozhodně nemůže usnout na vavřínech. Je pozoruhodný velký věkový rozptyl závodníků, kdy se nám na mistrovství prodírají jak junioři, a to až překvapivě úspěšně, a zároveň tanec se psem přitahuje i zralé ročníky. Velmi potěšitelná byla i účast dvou mužů, kteří se mezi ženami rozhodně neztratili.

Organizace a průběh závodu byl jako každý rok profesionálně zvládnutý a měl skutečně slavnostní atmosféru. Je opravdu velmi výrazně vidět, jak se výkony závodníků a jejich čtyřnohých parťáků rok od roku zlepšují a nezbývá než se těšit na příští rok, jaké překvapení nás bude zase čekat!

Výsledky divize Heelwork to Music

dogdancing

1. Hana Maršálová + Derry the Guardians of Albion CZ
2. Alena Smolíková + Awesome Kira Crazy Fellow CZ  
3. Alexandra Creusot + D' Hendi od Dupíků FR              

Výsledky divize Freestyle

dogdancing

1. Alena Smolíková + Action Jerry Malina Gang CZ                   
2. Zuzana Seewaldová + Vesper Shadow Fatranský sen SK     
3. Monika Zapletalová + Afrodité Mayby Simple Elegance CZ

Foto: Martina Irglová


Diskuse k článku Ve víru hudby a tance

Pravidla diskuse Nápověda

Redakce www.ecanis.cz nechce pravidly pro online diskuzi omezovat, platí však pravidla, která by měl každý diskutující respektovat. Pro zjednodušení je lze shrnout do tří zásadních bodů. Diskutující musí dodržovat pravidla slušného chování a zákony České republiky, a nesmí zneužívání diskuzí ke komerčním účelům. Každý, kdo tato pravidla ctí a dodržuje je v online diskuzi na www.ecanis.cz vítán.

Nápověda pro diskuzi