Tobias Oleynik v Čechách!

Kdo by neznal toto jméno? Snad každý, kdo se věnuje modernímu výcviku zvířat, musí vědět, kdo Tobias je. A někteří z vás měli tu možnost se v září účastnit jeho úžasného semináře v Terezíně. A kdo ji neměl, může se dozvědět podrobnosti díky naší malé reportáži…

Tobias Oleynik v Čechách!

O víkendu 1. a 2. září se uskutečnil seminář s Tobiasem Oleynikem v České Republice. Tobias je velmi progresivní trenér, který například dlouhodobě spolupracoval s trenérem trenérů Bartem Bellonem. Na semináři pro omezený počet účastníků představil koncept moderního tréninku psů pro závodění v mezinárodním zkušebním řádu IPO. Akce se uskutečnila v nádherném prostoru koňské haly v Terezíně. Teorie byla provázena ukázkami z praxe. Seminář byl tlumočen Helenkou Švarcovou, která již překládala například i seminář s Bartem Bellonem.

Tobias Oleynik Na úvod v teoretické části se Tobias zabýval tím, jak se vlastně psi učí, pozitivní a negativní učení, výcvikové plány a mnoho dalšího. V praxi se nejvíce probírala tolik proklínaná vysílačka, kdy se s námi Tobias podělil o svou několikaletou praxi z vrcholných závodů a vysvětlil nám snad veškeré postupy, jak naučit tento cvik natrénovat.

Hlavním posláním semináře byl proaktivní pes, žádné čikyčakakungfu. A pes se učí z důsledků svého chování. Pozitivní a negativní učení.

Celou akci organizačně zaštítila psí škola Arka, jejíž doménou je právě moderní výcvik psů. V příštím roce se můžete těšit na další semináře, které bude pořádat se světovými špičkami v oblasti moderního výcviku psů.

Účastníci semináře napsali...

Iveta Linhartová:

Bezkonkurenční seminář, který naprosto překonal veškerá má (ne zrovna skromná) očekávání!!! Tobias Oleynik je nesmírně talentovaný trenér s pověstnou německou precizností. Celý víkend se nesl ve velmi přátelské, uvolněné atmosféře s humorem jemu vlastním. Byl to výjimečný zážitek!!!

Vlasta Kořínková:

Tobias Oleynik Již jsem se účastnila více seminářů s tuzemskými i zahraničními trenéry zvířat. Každý z těchto seminářů mě obohatil. Ovšem seminář s Tobiasem mi dal mnohem více, jelikož je to nejen velmi příjemný člověk, závodník, ale i skvělý trenér, který se zaměřuje na IPO. Seminář byl jak teoretický, tak i praktický a obzvláště mě zaujala praktická část s cizími psy, kde během pár minut bylo na psech vidět, jak je pro ně daný trénink jasný a srozumitelný!!! Žádná šedá zóna, ale pes přesně věděl, zda dané chovaní vykonává správně či nikoliv... Měla jsem tu čest trénovat s Artikem pod jeho vedením a byl to pro mě neskutečně přínosný zážitek! Nebudu dopodrobna rozepisovat výcvikové rady a postupy, které nám Tobias otevřeně řekl dle svých zkušeností a chyb... Byl to pro mě jeden z nejlepších seminářů, které jsem absolvovala! A v neposlední řadě musím poděkovat kamarádovi Martinovi za skvěle zorganizovaný víkend bez jediné chybičky.

Bára Janská:

Víkend plný zábavy, humoru, ale především kynologie na té nejvyšší možné úrovni. Jsem velmi ráda, že psí škola Arka organizuje u nás semináře na takové úrovni.

Jana Zbořilová:

Tobias Oleynik Ve výcviku psů máme trochu tendence se teorii vyhýbat, protože si říkáme, že to nepotřebujeme, že to je ztráta času a že ho raději věnujeme praxi. Ale pokud se chceme něčemu věnovat pořádně, bez teorie se neobejdeme. A to byl hlavní důvod, proč jsem se přihlásila na seminář s Tobiasem. Některé informace byly pro mě úplně nové a některé člověk tak nějak ví, ale stejně se jimi až tak úplně neřídí a pak se strašně divíme, proč nám to nefunguje. Tento víkend nebyl jen o získávání informací, ale i o spoustě srandy a o vzájemné výměně zkušeností mezi lidmi.

Martin Laco:

Tobias Oleynik Nechci se vyjadřovat přímo k semináři, to by měli hodnotit lidé, kteří si za seminář zaplatili. Ale chtěl bych se vyjádřit k Tobiasovi jako k člověku. Myslím, že jsem v kynologii snad ještě nepoznal tak otevřeného a pozitivně naladěného člověka. Je to neuvěřitelně vtipný a charismatický chlapík, naprostý profesionál, který se s námi neváhal podělit o nejmenší detaily svého tréninku, který je na té nejvyšší světové úrovni.

Nela Poláková:

Nezapomenutelný a skvělý seminář. Nové pohledy a metody výcviku založené na zkušenostech ze závodů a vše promyšlené do posledních detailů. Otevřená diskuze a vždy plně zodpovězené a vysvětlené otázky. A to všechno v přátelské atmosféře s notnou dávkou humoru. Děkujeme!

Pořadatelem akce byla Psí škola Arka.

Foto: Martin Laco, Psí škola Arka
https://www.psiskolaarka.cz


Diskuse k článku Tobias Oleynik v Čechách!

Pravidla diskuse Nápověda

Redakce www.ecanis.cz nechce pravidly pro online diskuzi omezovat, platí však pravidla, která by měl každý diskutující respektovat. Pro zjednodušení je lze shrnout do tří zásadních bodů. Diskutující musí dodržovat pravidla slušného chování a zákony České republiky, a nesmí zneužívání diskuzí ke komerčním účelům. Každý, kdo tato pravidla ctí a dodržuje je v online diskuzi na www.ecanis.cz vítán.

Nápověda pro diskuzi