Poutavé promítání a besedy s cestovatelem a dobrodruhem Honzou Drobným

Před pěti lety se Honza Drobný rozhodl udělat ve svém životě zásadní změnu a postavit se složité životní situaci čelem tím, že vycestoval do zcela neznámých zemí mimo Evropu. Jiná mentalita a neznalost mateřského jazyka byly dle autora tím nejlepším způsobem, jak „najít“ nového Honzu a toho starého nechat za sebou. Všude doprovázen psím parťákem Tekym, kterého se ujal již jako nemocného a protože se pes svým pánem nikdy neopouští, bylo naprosto samozřejmé, že odcestují společně. Motto „Vždy je cesta“ naskočilo Honzovi v jeho životě hned několikrát. Cestování džunglí, pouští i městy, zážitky z mezinárodních letišť, příběhy rodin, se kterými se na svých cestách setkal, i to, jak vůbec cestoval se psem, ho přimělo k tomu, aby příběh sepsal a mohl předat dál to, co mu cesta dala. Kniha s názvem VŽDY JE CESTA aneb Ztracený bílý muž a pochroumaný pes napříč kontinenty je již na světě a byla pokřtěna v Praze v originálním prostoru nad střechami domů za účasti patronů a kmotrů knihy, a především přátel Honzy, se kterými se na své cestě životem velmi rád potkal: herce Václava Vydry, režiséra a scenáristy Václava Marhoula, freestylového motokrosaře Libora Podmola a spisovatele Josefa Formánka.

Poutavé promítání a besedy s cestovatelem a dobrodruhem Honzou Drobným
red. 4.8.2018 701x PR články

honza drobný

honza drobný Příběh na základě pravdivých skutečností není klasickým cestopisem ani psím příběhem, byť se děj odehrává v rámci cestování se psem Tekym, dle Honzových slov spoluautorem knihy. Je to příběh plný životních okamžiků, nečekaných situací i dobrodružství dvou parťáků, příběh o schopnosti i v složitých situacích nahlížet na věci z různých úhlů a neztrácet humor, klid i rozvahu. Autor vždy chtěl cestovat a první volba padla na Peru dle citátu:„Co tě nezabije, to tě posílí." Velký skok do neznáma, mnoho zkušeností a mentalita lidí, to vše oběma mnohé dalo. O Peru se říká, že má kousek z každé země Latinské Ameriky. Jsou tam pouště, horské džungle, deštné pralesy, ode všeho trochu, a současně Honzu lákala i jeho historie nebo možnost vidět z úplně jiného úhlu Machu Picchu – cestou přes deštný prales a horskou džungli, aby mohl jít i jeho psí kamarád, sedmiletý pitbull, který byl chromý, ale který k Honzovi neoddělitelně patřil. Vše bylo plánováno tak, aby to bylo zajímavé, nízkorozpočtové i složitější a plné nových zážitků. Tím jednodušeji Honza věřil, že překoná své chmury a nastaví své nové já. Druhým místem, kam se oba vydali, bylo Thajsko. Nádherné místo. A i když veterináři Tekymu prorokovali, že se již z cesty nevrátí, jeho naopak posílila. Společná cesta a objevování nového Tekymu prodloužila život. I když dnes již běhá v psím nebi, je pořád součástí Honzy nejen v této knize. Příběh nekončí. Honza má dva nové psy – Tekyho obojek nyní hrdě nosí psí slečna Meggie, které se ujal a chlapák husky se jménem Sawadee je přesnou kopií Tekyho skvělé povahy. Honza je přesvědčen, že ho k němu zavedl Teky. Meggie a Sawadee si ostatně užili i křest knihy jako všichni přítomní hosté a nezapomnělo se ani na jejich "občerstvení" v podobě masových specialit pro psy od firmy FALCO.

Neobyčejný příběh cestovatele, dobrodruha a spisovatele Honzy Drobného a jeho psího parťáka Tekyho si můžete vyslechnout přímo od autora včetně promítání z cest v rámci projektu Cesta honza drobnýnapříč stoletou republikou, na kterou se Honza vydal na základě ohlasu a prosby lidí, aby se s ním mohli potkat osobně. Již proběhlá setkání inspirovala, vzdělávala i potěšila a vy se v rozšířenějším pojetí můžete těšit na promítání a na možnost získat knihu přímo od autora.

Nejbližší termíny jsou:

  • 18.8.                Vlašim - Sportovní areál Na Lukách od 17:00
  • 19.8.                Vlašim náměstí od 20:00
  • 24.8.                Humpolec náměstí od 20:00
  • 25.8.                Humpolec závodiště Zlatá Podkova od 16:00
  • 26.8.                Humpolec náměstí od 16:00
  • 30.8. - 1.9.       Most - 1.náměstí, promítání každý den od 20:00
  • 2.9.                  6 Tlapek - Praha 6, Na Vypichu

Více informací a termínů na:
www.vzdyjecesta.czhonza drobný

Knihu „Vždy je cesta aneb Ztracený bílý muž a pochroumaný pes napříč kontinenty" lze také objednat na www.vzdyjecesta.cz. Přímým prodejem putuje větší část z prodejní částky na tři charitativní organizace: Rafael o. p. s., Helppes, o. p. s., a Nadační fond Inka. Cena: 349 Kč. 

Diskuse k článku Poutavé promítání a besedy s cestovatelem a dobrodruhem Honzou Drobným

Pravidla diskuse Nápověda

Redakce www.ecanis.cz nechce pravidly pro online diskuzi omezovat, platí však pravidla, která by měl každý diskutující respektovat. Pro zjednodušení je lze shrnout do tří zásadních bodů. Diskutující musí dodržovat pravidla slušného chování a zákony České republiky, a nesmí zneužívání diskuzí ke komerčním účelům. Každý, kdo tato pravidla ctí a dodržuje je v online diskuzi na www.ecanis.cz vítán.

Nápověda pro diskuzi