Podpořme projekt „Nový domov“ pro psy a kočky!

Věděli jste, že i tak velký a známý obchodní dům, jakým IKEA jistě je, pomáhá opuštěným zvířatům prostřednictvím svého projektu „Nový domov“? A dělá to opravdu originálním a velmi trefným způsobem. Nakonec posuďte sami…

Podpořme projekt „Nový domov“ pro psy a kočky!

Pomoc opuštěným zvířatům je jistě velmi záslužnou činností, a když se do ní navíc zapojí takový gigant, jakým obchodní dům IKEA v každém případě je, vznikne kampaň, která mít úspěch prostě musí. A těžit z ní budou právě pejskové a kočičky v útulcích. Blíže jsme si ale o všem popovídali s koordinátorkou celého projektu Lenkou Barvínkovou, specialistou lokálního marketingu, IKEA Černý Most…

Paní Barvínková, velmi mne zaujal projekt „Nový domov“, který obchodní dům IKEA v Praze na Černém mostě nedávno spustil za účelem najít domov opuštěným zvířatům. Prozraďte nám o tom něco bližšího.

„Nový domov“ Ve vybraných útulcích jsme vyfotili konkrétní psy a kočky. Z fotografií jsme vyrobili makety zvířat v reálné velikosti a ty jsme rozmístili po našem obchodním domě. Zákazníci tak najdou nově v našich interiérech nejen inspiraci pro bydlení, ale také konkrétního psa nebo kočku, o kterých se dozví více na přiložené cedulce a QR kódu. QR kód zákazníka přesměruje na profil konkrétního domácího mazlíčka na webových stránkách útulku. Podrobné informace o zvířeti a další kroky potřebné k adopci si zákazník domluví přímo s útulkem.

       

Jak se vůbec zrodil takový nápad?

„Nový domov“ Částečně jsme se inspirovali u našich zahraničních kolegů v Číně a v Singapuru, kde tento projekt sklidil velký úspěch. Od roku 2018 nabízíme v našich obchodních domech produkty z kolekce LURVIG, která je určená pro milovníky domácích mazlíčků, proto jsme se rozhodli využít této skvělé příležitosti k propojení s touto aktivitou a začali spolupracovat s místními útulky. IKEA Černý Most chce také tuto akci využít a upozornit na problém se zvířecími množírnami a zvýšit informovanost ohledně kastrací zvířat.

Různých útulků a azylů pro opuštěná zvířata je u nás celá řada, vy jste se ale rozhodli pomoci dvěma konkrétním. Které to jsou a proč právě tato volba?

Na projektu spolupracujeme s útulky „Voříškov“ a „Šanta kočičí“.  Útulky jsme vybírali podle pozitivních referencí a doporučení od našich partnerů. Následně celý projekt vyhodnotíme a rozhodneme se o dalších krocích.  Rádi bychom v podobných projektech i nadále pokračovali.

Zajímalo by mne, jak probíhala příprava celého projektu a určitě nebylo ani jednoduché všechny pejsky a kočičky ke „spolupráci“ přemluvit. Jak jste se s tím poprali?

„Nový domov“ Všechna zvířátka spolupracovala téměř jako profesionální modelové a modelky. A když bylo v okolí něco zajímavějšího, pomohli jsme si oblíbeným pamlskem. Tím, že je projekt pilotní, jsme hodně věcí řešili operativně a hodně nám pomohly i zkušenosti samotných útulků.

Co když se jako zákazník IKEA na místě rovnou do nějakého zvířátka zamiluji, jak je potřeba postupovat, abych ho mohla případně získat?

Určitě je v první řadě dobré zjistit si na stránkách útulku základní informace o zvířeti. Na ty vás přesměruje QR kód, který má každé zvíře na cedulce na krku. Nebo si profil najdete podle jména zvířete přímo na stránkách. Podrobné informace o zvířeti a další kroky potřebné k adopci si domluvíte přímo s útulkem. Pokud se vše podaří a rozhodnete se pro adopci, dostanete navíc dárkovou kartičku IKEA v hodnotě 200,- Kč a váleček na chlupy BÄSTIS.

Máte přehled o tom, zda už některé zvíře našlo díky vaší podpoře svou novou rodinu?

V„Nový domov“ našem obchodním domě máme vystavených celkem šestnáct zvířat, z toho už tři pejsci a sedm koček našlo svou novou rodinu. Považujeme to za velký úspěch a jsme moc rádi, že díky našim zákazníkům můžeme zlepšovat každodenní život zvířátkům i budoucím majitelům.

Zařazujete do nabídky i průběžně další nové jedince, kteří se třeba v mezidobí v útulku objeví?

Určitě, brzy se chystáme na další focení nových opuštěných zvířat, abychom obnovili ta stávající, která už rodinu našla.

V jakém časovém horizontu vůbec celá akce poběží?

Tento projekt probíhá na obchodním domě IKEA Černý Most od srpna 2018 a bude pokračovat až do konce roku 2018. Následně projekt vyhodnotíme a rozhodneme se o jeho dalším pokračování.

Mohl by nějak pomoci i člověk, který prostě zvíře bohužel adoptovat nemůže, ale rád by také přispěl?

„Nový domov“ Zákazníci, kteří domácího mazlíčka doma nemohou mít, mají možnost také pomoci. U východu z obchodního domu je připraven box, do kterého můžou vhodit produkty ze sortimentu IKEA, které si útulky předem vybraly a použijí je na pomoc zvířatům, nebo na provoz útulku. Dárky z boxu budou mezi útulky rovnoměrně rozděleny. Seznam produktů, které zákazníci můžou vhodit do boxu, je uvedený na webových stránkách www.ikea.cz/cernymost. A útulky samozřejmě hledají i dobrovolníky, kteří jim mohou pomoci přímo.

Chystáte do budoucna nějaké další podobné projekty, třeba i v jiných lokalitách?

Projekt „Nový domov“ po skončení vyhodnotíme a na základě zpětné vazby od našich zákazníků a útulků se rozhodneme o dalších krocích. Samozřejmě budeme moc rádi v takových činnostech pokračovat i v budoucnu.

Co byste vy osobně popřála opuštěným zvířatům v útulcích?

„Nový domov“ Přála bych jim, aby všechna našla milující rodinu, která jim ukáže, že lidem mohou zase věřit a která jim vytvoří krásný a bezpečný domov. Také, aby si lidé nejdříve pořízení mazlíčka dobře promysleli, aby co nejméně zvířat končilo v útulcích. Na závěr bych chtěla poděkovat všem, kteří zvířatům v útulcích pomáhají, protože je to opravdu záslužná činnost.

Foto: archiv OD IKEA


Diskuse k článku Podpořme projekt „Nový domov“ pro psy a kočky!

Pravidla diskuse Nápověda

Redakce www.ecanis.cz nechce pravidly pro online diskuzi omezovat, platí však pravidla, která by měl každý diskutující respektovat. Pro zjednodušení je lze shrnout do tří zásadních bodů. Diskutující musí dodržovat pravidla slušného chování a zákony České republiky, a nesmí zneužívání diskuzí ke komerčním účelům. Každý, kdo tato pravidla ctí a dodržuje je v online diskuzi na www.ecanis.cz vítán.

Nápověda pro diskuzi


 • Jespey
  3.10.2018 12:13:47
  Děkuji velmi za tento projekt,projev zájmu a pomoc opuštěným pejskům.Velmi mile mě to překvapilo.Je hrozně fajn,že čím dál víc lidí,firem,subjektů se začíná zajímat o to,jak se dá těmto opuštěným tvorečkům pomoci.Hned mám hezčí den a ještě jednou děkuji
  00
 • Avkanka
  3.10.2018 07:17:09
  Jsem moc ráda, že IKEA takovýto projekt rozjela. Věřím, je všechna opuštěná zvířátka svého hodného páníčka najdou. Sama občas pomáhám v jednom útulku a vím, že je to velmi časově a psychicky velmi náročná práce. Proto děkuji všem, kteří to dělají z dobroty srdce a přeji všem zvířátkům Nový domov.
  00