Daisy zase v kotci! A už pošesté!

Najde nádherná německá ovčanda Daisy konečně trvalý a milující nový domov? Netoužíte třeba právě vy po takové skvělé parťačce a ochránkyni? Podívejte se na ten oddaný pohled, ten mluví za vše! Co říkáte, dáte jí šanci znovu začít?

Daisy zase v kotci! A už pošesté!

Krásnou, oddanou a milující fenku německého ovčáka Daisy už pošesté opustil její majitel a opět se tedy vrátila do útulkového kotce. Tohle si žádné zvíře nezaslouží! Pokusme se jí tedy společně pomoci najít nový, ale už ten opravdový a stálý domov. Určitě existuje rodina, která si ji na první pohled zamiluje. A nejste to náhodou zrovna vy?

Smutný osud

daisy Daisy je přibližně pětiletá tmavě vlkošedá fenka německého ovčáka bez PP. Je čipovaná, očkovaná, odčervená a kastrovaná.

Než se dostala do útulku nepoznala nic moc pěkného. Žila na řetězu u boudy, krmená byla jen občas rohlíkem s vodou. Když přišel toulavý pes, v době, kdy hárala, tak měla štěňátka. Až v útulku poznala, co je kvalitní strava, láska člověka, procházky a jejím štěňátkům našli nové domovy. I s útulkem vystřídala celkem sedm majitelů, první paní utíkala ze zahrady, druzí přišli o práci a bydlení a ti zbývající jí vrátili zpět do útulku z důvodu, že se rozešli se svým partnerem a ani jeden z nich se pak už o ni nechtěl starat.

Jaká vlastně Daisy je?

daisy Fenka se projevuje jako obrovský mazel, který je vděčný za každé pohlazení od svého páníčka, dlouhé mazlení a hlazení od cizích nemusí. Lidi má ale ráda a je velmi zvědavá. Svého člověka si hlídá, nevzdaluje se od něj a je mu věrná. S dětmi na veřejnosti problémy nemá, ale ve společné domácnosti s nimi nikdy nežila. Miluje balonky a hračky, ráda aportuje a také se s chutí přetahuje o provaz s jiným psem. Se psy je snášenlivá, ale feny příliš nemusí. Koček v domácnosti si nevšímá, avšak venku je prohání. Neútočí ani na koně, bere je spíš jako kamarády ke hraní.

Co všechno umí?

daisy Na vodítku je tahavá, avšak na volno poslušná. V klidném prostředí zvládá povely „sedni“, „lehni“, „pac“, „ke mně“, „čekej“, „neskákej“, „hop – skoč“ a „štěkej“ .  Umí jezdit MHD i autem. Je zvyklá bydlet v bytě a spát s páníčkem v ložnici, je tichá a čistotná. Nebojí se ohňostrojů, petard nebo bouřek ani doma, ani venku.

Miluje mladé ženy a může se na ně fixovat, hlídat je, případně žárlit na dalšího psího člena smečky. To hlavně pokud nemá dostatečné pracovní vyžití a vedení. Né nadarmo se říká, že utahaný pes = hodný pes.

Ke komu se hodí?

daisy Daisy potřebuje pracovat.  Není to žádný povaleč! Nějakou dobu dělala záchranařinu. Její nový majitel by měl být akční a měl by na ni mít čas a chuť s ní navštěvovat cvičiště. Jeho ideální věk by měl být přes čtyřicet let, aby měl již jasno ve svých partnerských vztazích a prioritách a Daisy zase neopustil. Je vhodná do bytu, či k domku s dobře oplocenou zahrádkou. Nesmí ale na zahradě zůstávat sama, jinak utíká. Po dobu, kdy je majitel v práci, musí být zabezpečená v kotci nebo ponechána vevnitř.

Dáte Daisy šanci?

daisy Pokud jste se do Daisy na první pohled zamilovali a vše řádně promysleli, tak příliš neváhejte a obraťte se na Miniazyl Voříškov (www.voriskov.cz, https://www.facebook.com/voriskov/), kde se momentálně nachází. Bližší informace naleznete pod tímto odkazem ZDE nebo na telefonním čísle Anežky Jedličkové 723 149 929.

Foto: archiv Miniazylu Voříškov


Diskuse k článku Daisy zase v kotci! A už pošesté!

Pravidla diskuse Nápověda

Redakce www.ecanis.cz nechce pravidly pro online diskuzi omezovat, platí však pravidla, která by měl každý diskutující respektovat. Pro zjednodušení je lze shrnout do tří zásadních bodů. Diskutující musí dodržovat pravidla slušného chování a zákony České republiky, a nesmí zneužívání diskuzí ke komerčním účelům. Každý, kdo tato pravidla ctí a dodržuje je v online diskuzi na www.ecanis.cz vítán.

Nápověda pro diskuzi    Akce s článkem
    Doporučit známému
    Vytisknou článek
      eCanis na Facebooku