Z výběrové soutěže IPO-FH postupují jen dva soutěžící

Datum: 9.10.2017 | Zhlédnuto: 61x


O uplynulém víkendu proběhla VS IPO-FH v Lukové. Na start se postavilo celkem devět stopařských týmů. Stopy na této úrovni nejsou nikdy lehké, ovšem tentokrát si však svou daň vybralo i velmi nevlídné počasí.

Sobota byla ještě plná nadějí a z devíti nastoupivších psů jich šest došlo. Nejlepší výkon předvedla dvojice MVDr. Iva Lžičařová s německou ovčandou Chirou od Řeky Labe. Tato dvojice si odnesla skvělých 96 bodů.

Zatím co první den byly čtyři stopy ohodnoceny celkem vysoko – přes 90 bodů, neděle již tak veselá nebyla. Velkou roli v tom sehrálo opravdu extrémní počasí s vydatným deštěm, ke kterému navíc foukal velmi silný vítr. První dva soutěžící měli velkou smůlu i v tom, že jim ve stopě stála voda. Jaroslav Petráček, který posuzoval nedělní výkony, se ze všech sil snažil udržovat dobrou náladu a to i přesto, že to někteří psi vzdali. Svým chováním pomáhal již tak zklamaným psovodům, kteří alespoň mohli odcházet s trochu lepším pocitem.

 


 1. místo MVDr. Iva Lžičařová – Chira od řeky Labe (NO), 96, 98 celkem 194bodů CACT
 2. místo Ing. Miloš Hušek – Isis BodyŚ bullriding (HHK), 84, 84 celkem 169 bodů

 

Pokud vás zajímají podrobnosti a chcete se seznámit s celým průběhem této akce, můžete se podívat na záznam z naší On-line reportáže.

 Foto: M. Řeháková

Diskuse k aktualitě Z výběrové soutěže IPO-FH postupují jen dva soutěžící

Do diskuze můžete přispívat po přihlášení.

  Někdo to rád horké
  • Mladou mistryní stopařů je teprve patnáctiletá Kristýnka Vydrová!
   V sobotu měli nejlepší stopu dne a v neděli svou výkonost jen potvrdili!
  • PROSÍME O POMOC!!!
   SHÁNÍ SE KOJNÁ FENA PRO 4 NOVOROZENÁ ŠTĚŇATA!
  • Nové číslo právě vyšlo.
   Podzim je opravdu tady, i když posledních pár dní naznačuje, že přeci jenom si ještě užijeme babí léto. A není nic příjemnějšího než si s šálkem dobré kávy, či čaje sednout někam na terasu na sluníčko a u toho listovat naším říjnovým číslem, které právě vyšlo. A že se máte na co těšit, tak na to „vemte“ jed!
  • Bobtailové na faře…
   Na Staré faře v Chržíně se konalo dvoudenní klání bobtailů. A jak to všechno dopadlo?
  ... přejít na aktuality