Boje o nejlepšího záchranáře již zítra online u nás!!!

Již zítra se v severočeských Libočanech nedaleko královského města Žatec utkají elitní záchranářští psi z celého světa, aby si zde změřili své síly v boji o titul nejvyšší. Bude se zde konat Mistrovství světa družstev záchranných psů FCI. Uvidíme zde týmy z celého světa, a pokud nepatříte mezi ty, kteří to mají, takříkajíc za humny, můžete celou akci sledovat online u nás na eCanis.

Datum: 22.8.2018 | Zhlédnuto: 483x

Na souboj „Titánů“ se můžete těšit již 23. srpna, kdy proběhne slavnostní zahájení na fotbalovém stadionu v Libočanech. Představí se nám tak čtyřiadvacet týmů celkem z deseti zemí světa. Nejvzdálenějšími účastníky jsou japonští závodníci.

Na toto v pořadí již šesté mistrovství světa přiletí reprezentovat své země elitní záchranáři. Jedná se o opravdové profesionály, kteří mají za sebou řadu ostrých zásahů, a přesto berou reprezentaci své země na takové soutěži velmi vážně.

A co na záchranářskou elitu čeká?

MS Soutěžit se bude ve čtyřech kategoriích – plošné vyhledávání, sutinové vyhledávání, záchranné stopování a TOP kategorie. Do každé z těchto disciplín vždy nastupuje čtyřčlenné družstvo skládající se z vedoucího a tří psovodů. Při plošném vyhledávání se hledají na velké rozloze v lese nebo v nepřístupném hustém porostu pohřešovaní. Sutinové vyhledávání zase simuluje situace po zemětřeseních nebo ve zřícených domech. Záchranné stopování představuje stopu dlouhou tři tisíce kroků, tři hodiny stará se sedmi lomy a osmi předměty (první předmět musí vyhledat pes na volno ve čtverci) a na konci musí vyštěkat kladeče. Poslední, čtvrtou kategorií je tzv. TOP. V této disciplíně se pak závodníci předvedou ve všech disciplínách.

„Kdo neskáče, není Čech!“ms 

O tom, že my Češi jsme národ pejskařů, není sporu. Předvádíme to v mnoha kynologických sportech a naši záchranáři patří opravdu mezi elitu. Dokazují to nejen svými výsledky na mistrovských soutěžích, ale také výsledky při ostrých zásazích.  A tak pojďte fandit s námi a sledujte celý šampionát, když už ne přímo na místě dění, tak určitě prostřednictvím naší online reportáže. ZDE

Šampionát bude probíhat v terénech v okolí Žatce a na sutinovém trenažéru ve Chbanech. Psi budou ale také předvádět poslušnost a dovednost, což je základem pro každého dobrého čtyřnohého záchranáře. Absolvují řadu těžkých překážek a zkoušek, tato část mistrovství je pro diváky přístupná a bude se konat na fotbalovém hřišti v Libočanech. Přijďte tedy fandit do Libočan…

Diskuse k aktualitě Boje o nejlepšího záchranáře již zítra online u nás!!!

Pravidla diskuse Nápověda

Redakce www.ecanis.cz nechce pravidly pro online diskuzi omezovat, platí však pravidla, která by měl každý diskutující respektovat. Pro zjednodušení je lze shrnout do tří zásadních bodů. Diskutující musí dodržovat pravidla slušného chování a zákony České republiky, a nesmí zneužívání diskuzí ke komerčním účelům. Každý, kdo tato pravidla ctí a dodržuje je v online diskuzi na www.ecanis.cz vítán.

Nápověda pro diskuzi
    Někdo to rád horké
    přejít na aktuality